флаг
Затверджений порядок реалізації «будівельної амністії»
 
З 26 травня в Україні почала діяти «будівельна амністія». Це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкту.
 
Легалізація самобудів в рамках «будівельної амністії» відбуватиметься відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт" від 13 січня 2015 року № 92-VIII та наказу Мінрегіону №79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовано без дозволу на виконання будівельних робіт».
Згідно з цими документами під «будівельну амністію» підпадають:
Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;
Громадські будинки І та ІІ категорій складності;
Будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.
 
Для того, щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м., або господарської будівлі до 100 кв.м. громадянину слід зібрати наступний пакет документів:
 
-         Заяву.
-         Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію.
-         Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт. 
-         Копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження).
 
Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв. м буде виконуватися за спрощеною процедурою за технічної інвентаризації об’єкта і одним сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації з відміткою в технічному паспорті.
 
Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності Порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності вказаним Порядком.
 
 
Для легалізації будинку площею більше 300 кв. м. або громадські будинки І та ІІ категорій складності, будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності подається  наступний пакет документів:
-Заяву.
-Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту до експлуатації.
-Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації.
-Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт 
- Копію технічного паспорта.
 
Для цих об’єктів технічна інвентаризація і технічне обстеження проводяться двома різними фахівцями – сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації та сертифікованим фахівцем з технічного обстеження. Відповідно будуть оформлятися два документи – технічний паспорт і технічний звіт про обстеження.
 
З даним пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за адресою: 69095 вул. Українська, 50 м. Запоріжжя, який прийме документи і передасть їх до відповідної Інспекції. Інспекція протягом десяти робочих днів з дати надходженнядо неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції через ЦНАП повертається замовнику.
 
Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 року. При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.
 
 Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.
 
  Зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
 
  Замовник зобов’язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об’єкта подати копію декларації місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об’єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об’єкт до органу державної статистики.
 
За консультаціями можна звертатися до відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації за адресою: вул. Леніна, 401 кабінет №4, смт Чернігівка Запорізької області.