флаг

Новини

 

26 листопада голова районної державної адміністрації відвідав Верхньотокмацьку амбулаторію загальної практики – сімейної медицини.
 Верхньотокмацька амбулаторія загальної практики сімейної медицини  є одним із перших закладів такого типу у районі, які створюються на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо реформування системи охорони здоров’я.
Цього дня голова районної державної адміністрації О.Ф. Лісняк особисто відвідав Верхньотокмацьку амбулаторію, ознайомився із його роботою, зустрівся із медичним персоналом та пацієнтами закладу.
Про подробиці роботи медичного закладу розповіла завідуюча амбулаторією Тетяна Богдан. З жовтня поточного року у закладі працює власна лабораторія, яка дає змогу провести необхідні дослідження пацієнтів. У середньому один лаборант робить 6-8 аналізів на день. Більшість пацієнтів - люди літні. Часті обстеження потрібні і хворим, які мають підвищений рівень цукру в крові, а таких на обліку у Верхньотокмацькій амбулаторії -  44 особи.

Під час зустрічі порушувалось і питання програми здешевлення ліків для гіпертоніків. У приміщенні лабораторії працює аптечний пункт, що бере участь у реалізації гіпотензивних препаратів за зниженими цінами.

Тетяна Богдан також відзначила, що колектив в амбулаторії працює не лише дружній, але й досить фаховий. Навчання персоналу та підвищення кваліфікації медиків відбувається постійно.

Верхньотокмацька амбулаторія має те, чого не мають більшість подібних установ: фізкабінет, що містить сучасну апаратуру небулайзери двох видів, найновіші апарати УВЧ та ЕКГ, дарсонваль, апарат для магнітної терапії, електрофорез),  зручну палату денного перебування, стоматологічний кабінет.

Є потреба у забезпеченні закладу сучасним економічним транспортним засобом. Адже старий УАЗ занадто дорогий у експлуатації та ремонті.

«Життя вказує на те, що на селі сімейна медицина виправдана і більш зручна людям», - говорить Тетяна Богдан. Особисто вона працює в медицині вже 27 років. Багатьох односельців знає з перших днів їхнього життя, багатьох проводжала у вічність.

Голова районної державної адміністрації О.Ф. Лісняк зазначив, що час дасть оцінку реформам медицини на селі. Однак сьогодні є очевидним: у сімейній медицині – майбутнє первинної ланки охорони здоров’я. Реформа наближає кваліфікованого лікаря до пацієнта. Це завдання Президента України, яке, безумовно, буде виконано. 

Наостанок глава району пообіцяв посприяти вирішенню проблемних питань, порушених під час зустрічі.