флаг

Новини

Віктор Дудукалов. Сто днів на посаді: пріоритети, проблеми, плани
100 днів – достатній строк, щоб пройнятися головними проблемами району, налагодити діалог із громадою та проаналізувати розпочату діяльність.

ПРО ПЕРШІ ДНІ НА ПОСАДІ
За мету поставив собі збереження стабільності в районі та налагодження взаємодії між владою, представниками громадськості, бізнесу, органами місцевого самоврядування. Я чітко усвідомлював, що попереду – непростий період, багато роботи. Звісно, хвилювався, як мене сприймуть жителі району. Почав працювати – стало не до того. За цей час ми продуктивно попрацювали з районною радою, сільськими головами, неодноразово збиралися на спільних нарадах, шукали шляхи вирішення проблем.
Подібні збори проведено із представниками громадськості, сільгоспвиробниками, підприємцями, учасниками АТО. Для мене було важливо з перших вуст дізнатися про те, чим живе район.

ПРО ПРІОРИТЕТИ
Одне з першочергових та найскладніших питань – проведення мобілізації. Не секрет, що район тут відстає від інших. Проте вже з 1 жовтня тут буде власний військкомат. Нині займаємося пошуком відповідного приміщення та укомплектуванням штату. Поки що ж у нас працюють представники Пологівсько-Чернігівського ОРВК. Ми їх розселили, забезпечуємо харчуванням і транспортом.
У той же час адміністрація активно проводить інформаційно-просвітницьку кампанію щодо підтримки мобілізації та патріотизму серед населення. Оформлено відповідні білборди, розповсюджено плакати, брошури.
Райдержадміністрація бере участь у вирішенні проблем, пов’язаних із ситуацією на Сході країни. Впродовж кількох місяців було зібрано гуманітарну допомогу для військовослужбовців. Відгукнулося немало жителів сільських рад, приватних підприємців та фермерських господарств. Благодійний вантаж відправили бійцям 72-ї аеромобільної бригади, 23-го окремого мотопіхотного батальйону, прикордонної застави «Кирилівка» Бердянського прикордонного загону, підрозділу Державної спеціальної служби транспорту в Пологах.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ
Це – провідна тема низки моїх зустрічей із жителями сільських рад, бо від того, як ми проведемо цю реформу, зрештою, залежить наше з вами майбутнє.
Ми також намагаємося підтримувати ініціативи громадськості, якщо вони конструктивні. Так, за участю членів громадських організацій, районних осередків політичних партій у селищі було обстежено сховища для цивільного захисту, підвали.

ПРО СПІВПРАЦЮ З СІЛЬГОСПВИРОБНИКАМИ
Об’єктивно, району без їхньої допомоги не вижити. Вони відкриті до співпраці, говорять про свої проблеми, залучаються до подолання труднощів у районі. Однією з останніх проблем, із якою ми до них зверталися і яку вдалося вирішити, — утримання блокпосту біля с. Тимирівка Гуляйпільського району. Відчувається, що весь район працює, як одна команда.

ПРО ОСВІТУ
Вразила загальна наповнюваність шкіл. З 1 вересня до навчальних закладів району підуть 1684 дитини. У містах стільки ж учнів відвідують одну школу. У нашому районі 16 шкіл. У Довгому, Новомихайлівці, Стульневому, Просторому, Хмельницькому вони наповнені приблизно на 20%. Лише 5 навчальних закладів заповнені приблизно на 60% від проектної потужності будівель.
Для нас важливо зберегти всі наявні освітні об’єкти, але маємо зрозуміти, як все оптимізувати. Якщо вичерпаються фінансові ресурси, можемо втратити все. Зараз ми фактично боремося за те, щоб не скорочувати кількість шкіл, але в цьому питанні мало що залежить від місцевої влади: якщо надійде вказівка «згори», повинні будемо її виконувати. Велика надія на реформу, бо після її впровадження всі рішення щодо відкриття, закриття закладів соціальної сфери прийматимуться виключно на місцях.
Хвилюють освітян забезпеченість учнів 4 і 7 класів підручниками, оптимізація навчальних закладів та підвезення дітей шкільним автобусом (сьогодні потребуємо їх іще три). Своїм баченням вирішення цих проблем я поділився з працівниками освіти.
Нині більшість шкіл району підключено до мережі Інтернет, проте якість цього підключення потребує покращення. У Панфілівському, Хмельницькому, Довгинському НВК, Богданівській школі його взагалі немає. У Стульневському, Новомихайлівському, Верхньотокмацькому навчальних закладах провайдер безкоштовно постачає швидкісний Інтернет.

ПРО ВДАЛІ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ЗАДУМИ
Поки що найбільш масштабним моїм проектом став Парад вишиванок. Навіть не чекав, що цю спонтанну ініціативу підтримає півтисячі жителів, зокрема вишивальниць, майстрів народного мистецтва, вихованців дитсадків, учнів, громадських активістів, представників влади тощо.
Коли район відзначав Дні Європи, поспілкувався з учнями чернігівських шкіл, розповів їм про можливості, які мають їхні однолітки в європейських країнах, поділився власним досвідом. Моє стійке переконання: кожна молода людина до 30 років має бодай раз відвідати Європу. Це – безцінний досвід та яскравий приклад для порівняння. Закликав усі підпорядковані мені структури займатися пошуком грантів, зокрема міжнародних (а їх, повірте, чимало), щоб чернігівські діти також мали можливості для саморозвитку.

ПРО ІНВЕСТОРІВ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОЕКТИ
Переконаний, що це – чи не єдина можливість для розвитку району. Яскравий тому приклад — робота Проекту ЄС/ПРООН «МРГ-3», учасниками якого стали цього року чотири громади, залучивши близько 826 тисяч гривень.
Ведеться підготовка до участі у Проекті Українського фонду соціальних інвестицій за програмою «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Передбачається реконструкція житла для внутрішніх переселенців (їх у районі — 578) та двох об’єктів інфраструктури. Для ремонту житла відібрані гуртожиток у с. Ново полтавка та колишнє терапевтичне відділення Чернігівської ЦРЛ. Крім того, передбачається термомодернізація поліклініки та будівлі хірургічного, соматичного, пологового відділень районної лікарні.
Маємо перспективу створення спільно з Токмацьким районом асфальтового заводу. Розглядаються також інвестиційні програми, спрямовані на створення нових робочих місць.

ПРО ДЕЯКІ ПРОБЛЕМИ
Дуже великою проблемою району є забезпечення твердим паливом. Вартість вугілля непідйомна для більшості селян, тому не припиняю пошуки фірм, приватних осіб, із якими можна було б домовитися про завіз дешевшого палива. Від зависоких цін страждають також лісонасадження. Отримую чимало звернень від громадян щодо незаконного вирубування лісочків, але називати імена лісорубів вони не бажають. Прошу у разі виявлення порушників негайно телефонувати до міліції чи мені особисто.
Доволі показовими є нарікання: «Розвалили маслозавод, консервний завод, нафтобазу…» Ці претензії – не більше, ніж ностальгія, приймати їх на свою адресу я не можу. Де були жителі району, коли підприємства розкрадалися? Виходить, усе робилося з їхньої мовчазної згоди?
Щодо занизької закупівельної вартості молока, то жодного впливу на закупівельників райдержадміністрація не має. Але ми формуємо свої пропозиції та передаємо їх до Адміністрації Президента. Знаю, що наш район не один такий. Ми звертатимемося доти, доки наші голоси не будуть почуті і проблема не зрушить з мертвої точки.

ПРО ПЕРЕШКОДИ В РОБОТІ
Є багато такого, що хотілось би змінити. Так, на новій посаді я був вражений забюрократизованістю системи. Документообіг — шалений. Без левової частки всіх паперів можна було б обійтися, багато чого можна просто уточнити телефоном.
Багато проектів, пропозицій не можемо реалізувати через елементарну нестачу коштів. Райдержадміністрація не має фонду. Доходить до того, що співробітники змушені самі «скидатися» коштами на папір, канцелярію. Бензин також купуємо за власний кошт. При цьому не можемо відмовитися від поїздок на виклики до Запоріжжя — збори, семінари, наради в області «з’їдають» більшу частину зарплати.

ПРО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН
Коли люди звертаються, намагаємося надати відповіді у найкоротші терміни. Дещо вдається вирішити оперативно, як, наприклад, проблему із чергами до Центру надання адміністративних послуг в РДА. Взяли до штату ще одного спеціаліста – робота прискорилась, черги зменшилися.
Є й кілька «професійних» прохачів. З усіма ними довелося близько познайомитися. В районі є пані, яка впродовж чотирьох останніх місяців направила до адміністрації 45 звернень: просить надати матеріальну допомогу на лікування понад ту, на яку має право, забезпечити її харчами, в обхід закону збільшити рівень субсидії тощо.

Звичайно, є ще багато нюансів. Найближчим часом намагатимуся вислухати більше пропозицій і точок зору з проблемних питань. Сподіваюся на підтримку та ініціативу з боку всіх мешканців Чернігівського району.