флаг

Новини

Голова райдержадміністрації зустрівся з чернігівською громадою
Впродовж останнього місяця голова районної державної адміністрації Віктор Дудукалов здійснив об’їзд усіх сільських рад, провівши зустрічі з громадськістю територій, дізнавшись, чим живе село, які основні проблеми турбують людей тощо. Підсумковою стала зустріч в Чернігівці.

4 серпня в районному центрі культури та дозвілля зібралися депутати місцевих рад, представники районних осередків політичних партій, громадських організацій, місцевого самоврядування, активісти. Усі вони могли публічно поспілкуватися з головою райдержадміністрації, поставити йому ряд запитань.


– Під час спілкування з жителями різних сільських рад я зрозумів, що весь район живе одними й тими ж проблемами, – зазначив Віктор Дудукалов на початку зустрічі. – Я розумію, що більшість цих проблем вирішити швидко не вийде. Також і через те, що в країні йде війна, на яку спрямовується велика кількість державних ресурсів. Але ми на місцях докладаємо всіх можливих зусиль, аби полегшити життя людей, зробити все, що від нас залежить, щоб вирішити бодай ті проблеми, які ми можемо.

Провідною під час зустрічі стала тема проведення в районі територіальної реформи. Голова райдержадміністрації оприлюднив розрахунки, проведені відділами РДА, щодо того, чи виграють громади після об’єднання, зазначивши, що ми не маємо лишатись осторонь реформи, а намагатися отримати від неї максимум. Представники громадськості запропонували ще раз детально все прорахувати, опублікувавши відповідну інформацію в газеті.

Як і під час попередніх зустрічей, громадськість висловила свої побоювання можливістю закриття закладів освіти. Порушувалися і ряд фінансових питань, і проблема неповного законодавства щодо впровадження реформи.

За словами заступника голови райдержадміністрації Віталія Манича, наразі ситуація в районі не надто приваблива для інвесторів. Здебільшого, якщо хтось і хоче вкладати кошти, то лише в підтримку вже існуючої інфраструктури. Про розвиток, приміром, виробництва поки що не йдеться взагалі. Нова ж громада буде мати можливість самій займатися пошуком інвесторів, створити для них відповідні умови, які б заохотили вкладати кошти саме в ці території.

Зрештою, як зазначив Віктор Дудукалов, ми в будь-якому випадку не станемо першою громадою в країні, яка об’єднається. Тому матимемо можливість подивитися на вже створені громади, оцінити, наскільки вдалою для людей стала ця реформа.