флаг

Новини

Мобілізація стосується кожного жителя району, бо в країні – війна
На цьому наголосив голова районної державної адміністрації Віктор Дудукалов під час наради з селищним, сільськими головами за участі військового комісара Пологівсько-Чернігівського об’єднаного районного військового комісаріату, підполковника Олександра Манжоса.

– Мобілізація, яка триває на території України, мало кому подобається, – зазначив Віктор Дудукалов. – Але треба зрозуміти, що нам від цього нікуди не дітися. І причини проведення мобілізації досить вагомі: по перше, війну треба стримати та не пустити до нашого порогу, а по-друге, ми дамо можливість демобілізуватися і повернутися додому військовим, які вже відслужили рік у Збройних Силах України.

Найгірша ситуація наразі із врученням оповіщень. Станом на 23 липня, із 74 запланованих було вручено 25 оповіщень. Трьох військовослужбовців після проходження медогляду було мобілізовано. Усього ж план по Чернігівському району складає 37 осіб. Найбільше підлягає поставці жителів селищної ради – 15. З територій сільських рад – по 1-4 людини. Усього на обліку Пологівсько-Чернігівського ОРВК перебуває 1471 військовозобов’язаний житель району.

Під час наради наголошувалось також на тому, що далеко не кожен мобілізований взагалі потрапить в зону АТО, а ті, що здатні нести службу на фронті, будуть проходити навчання строком 2 місяці у спеціалізованих закладах. Офіцери направляються на проходження курсів перепідготовки до Одеси, Києва, Львова чи Харкова. Усі мобілізовані військовослужбовці отримують гідну заробітну плату, пільги та повне утримання. Для прикладу, солдат, що служить в Збройних Силах України, за рік отримає близько 55 тисяч гривень грошового забезпечення. Сержанти та офіцери, відповідно, більше.


***

Відповідно до Наказу військового комісара Пологівсько-Чернігівського об’єднаного військового комісаріату від 02.07.2015 № 62 «Про призов військовозобов’язаних на військову службу під час шостої черги часткової мобілізації, в особливий період» на територіях Пологівського та Чернігівського районів у період з 7 липня по 17 серпня 2015 року в обсягах, визначених мобілізаційним планом, проводиться призов військовозобов’язаних віком від 20 до 60 років. У першу чергу призиваються добровольці та безробітні.

Усі громадяни, які перебувають на військовому обліку в Пологівсько-Чернігівському ОРВК та підлягають призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період, зобов’язані прибути за викликом до військового комісаріату у час і терміни, що визначені в повістках, мобілізаційних розпорядженнях та розпорядженнях військового комісаріату, за адресою: смт Чернігівка, вул. Радянська 14.

Військовозобов’язані, які не отримали повісток щодо їх виклику до військового комісаріату, зобов’язані прибути до Пологівсько-Чернігівського об’єднаного районного військового комісаріату та мати при собі військовий квиток, обліково-послужну картку, мобілізаційне розпорядження, документи, які посвідчують особу. Військовозобов’язані, які перебувають на військовому обліку в інших районних (міських) військових комісаріатах та тимчасово перебувають на території району (міста) у зв’язку з роботою або іншими обставинами, зобов’язані прибути до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку.

Зміна місця проживання військовозобов’язаних без дозволу військового комісара Пологівсько-Чернігівського ОРВК забороняється.

Громадяни, які ухиляються від призову на військову службу, а також керівники підприємств, установ і організацій, органів місцевого самоврядування за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.