флаг

Новини

Як назвете свою вулицю?
Люди мають самостійно обрати нові назви вулицям, які підлягають перейменуванням відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистських) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі - Закон). Інакше, за них це зробить облдержадміністрація. Про це йшлося під час чергового засідання Громадської ради при райдержадміністрації.

Серед низки розглянутих питань найбільше обговорювали виконання законодавства щодо заборони тоталітарних режимів. Як зазначив голова Громадської ради Олег Береза, не всі жителі району підтримують перейменування вулиць та демонтаж пам’ятних знаків комуністичної епохи, проте наразі існує закон, виконання якого не обговорюється. Відповідно до чинного законодавства, жителі сіл та селища отримали можливість дати нові назви вулицям. Тому треба надати свої пропозиції, а не чекати, коли назви будуть затвердженні рішенням «зверху».

Згідно з Законом, громадські обговорення нових назв об’єктів топоніміки можуть тривати до середини листопада цього року. Якщо ж до того часу місцеві ради не зможуть перейменувати вулиці своїм рішенням, то це зробить своїм розпорядженням голова Запорізької обласної державної адміністрації.

Деякі члени Громадської ради висловили занепокоєння, що перейменування вулиць може влетіти громадянам «в копієчку». Проте змінювати реєстрацію місця проживання спеціально не треба. Так само залишаються чинними документи, які засвідчують право власності фізичних або юридичних осіб на об’єкти нерухомого майна. Законодавство не передбачає граничних строків зміни юридичної адреси, тому відповідні зміни можуть бути внесені разом з іншими змінами до установчих документів у разі потреби. А от заплатити за виготовлення та розміщення нових табличок із назвою та встановити нові дороговкази все ж доведеться.

На думку членів Громадської ради, найкращі назви мають бути нейтральними. Приміром, вулиці Центральна, Зелена, Яблунева тощо.

Свої пропозиції необхідно подавати до сільських та селищної рад. На кожній території є перелік вулиць, що підпадають під дію Закону. Зокрема тих, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік (Леніна, Кірова, Калініна, Чапаєва), що працювали в радянських органах державної безпеки (Дзержинського, Чекістів); назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії, річницями Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України (Жовтнева, Радянська); назви, яких пов’язані із іменами осіб, що вели боротьбу проти незалежності України (Фрунзе, Щорса, Пархоменка, Червоноармійська, Червоногвардійська тощо).

Громадська рада закликає громадян не лишатися осторонь та взяти участь в обговореннях.