флаг

Новини

Звернення голови районної державної адміністрації Віктора Дудукалова до жителів району
На сході Україні триває війна. Вона є гібридною — з використанням озброєнь, і, одночасно, — інформаційною. І саме Україна потерпає від цього експерименту, який впроваджує КДБ. Не є секретом, що Автономна Республіка Крим, яка була, є і буде у складі України, викрадена нашим північним сусідом. Не є таємницею той факт, що частина територій Донецької та Луганської областей окуповані не місцевими мешканцями, які не мають артилерійських установок і танків, а регулярною армією країни-агресора – російською федерацією. Тисячі українців загинули в боротьбі за незалежність України на Майдані та в зоні АТО, сотні тисяч поламали свої долі або втратили житло.

Сьогодні більшість із нас знає, що війна десь там, а наше життя мало з нею пов’язане. Але уявіть собі, як воно зараз – жити на окупованих територіях. Пенсій, заробітної платні, соціальних послуг, медичного та пенсійного обслуговування немає. Ціни неймовірні. Вимушеними переселенцями стали сотні тисяч людей, з яких нині проживають лише в Запорізькій області - десятки тисяч, понад півтисячі – в нашому районі.

Ми чітко розуміємо, що, зупинивши ворога на передовій, ми не дамо йому зіпсувати нам життя, не дамо “звільнити” нас від системи освіти, системи охорони здоров’я, безпеки та взагалі мирного життя. Тому сьогодні нагальними є питання волонтерської допомоги, участі в мобілізації та впровадження національної політики в цих сферах.

Чим більше ми допомагаємо фронту – тим у нас менше шансів самим стати його лінією.

Щодо комуністичної символіки: український народ пережив три голодомори, в яких загинули мільйони наших пращурів. Сталін ненавидів український народ за його споконвічну волелюбність і міць, бо саме українців боялись турки і татаро-монголи, бо українці здобували незалежність із прадавніх часів. Україна була в постійно напруженому стані з моменту відміни кріпосного права, але вона не підкорялася ні царській Росії, ні радянській владі. Тому міф про бандерівців такий міцний, бо ОУН-УПА були справжнім жахом для радянської системи. Бо українці завжди жадали жити в своїй, незалежній країні, так само як поляки, угорці, грузини, прибалти та інші. Саме на території України руйнували церкви та пам’ятки історії радянські керівники. У Чернігівському районі приміщення деяких уцілілих храмів, приміром, слугували за склади хімічних речовин, танцювальні клуби. Українська нація довела всьому світові свою свідомість і спроможність проводити гідні реформи, давати гідну відсіч черговому окупантові. Український народ нескорений та непідкупний. Ми повинні назавжди попрощатися з тоталітарним минулим, скинути ярмо історичної несправедливості.

Слава Україні!