флаг

Новини

В сільських радах продовжуються громадські обговорення територіальної реформи
Наразі однією з найобговорюваніших тем є добровільне об’єднання територіальних громад. Про цю реформу йшлося під час зустрічей голови районної державної адміністрації Віктора Дудукалова з громадами Богданівської, Владівської, Просторівської і Панфілівської сільських рад 2-3 липня.

Ставлення мешканців району до пропонованих змін є неоднозначним. Здебільшого люди зневірені невдалими попередніми реформами та не бажають змін. Як виявилося, провідною проблемою є низька поінформованість населення, що породжує чимало чуток. Наприклад, під час майже всіх зустрічей люди висловлювали побоювання, що будуть закриті школи, медичні установи. Віктор Дудукалов не раз наголосив на тому, що в Законі (Закон України "Про добровільне об’єднання територіальних громад") про жодні закриття не йде. Навпаки, реформою передбачено надання державних субсидій закладам освіти та медицини. Він підкреслив, що перше, з чого почалося обговорення реформи в районі – це підрахунки, бо фінансова складова життя новостворених громад є однією з провідних. Відповідно до таких підрахунків, новостворені громади будуть цілком самодостатніми.
  

Ще один ризик, на думку присутніх, – відсутність на місцях кваліфікованих кадрів, людей, яким можна довірити управління громадою. До того ж, багатьох лякає перспектива скорочень.

– Наразі жодних гарантій вдалої реалізації в Україні територіальної реформи я особисто давати можу, – підсумував Віктор Дудукалов. – Це залежить виключно від нас із вами, від українських громадян. Як би там не було, а стара система давно себе вичерпала і ми останні роки лише «падаємо донизу». Нашому суспільству конче необхідні зміни і ця реформа – наш шанс на краще, заможніше, впевненіше майбутнє.

У підсумку таких обговорень було вирішено організувати одну загальну зустріч, щоб жителі принаймні кількох сільських рад могли зустрітися та спільно вирішити, яким територіям буде доцільно й вигідно об’єднатися.

Нагадаємо, що раніше районна робоча група з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад проголосувала за створення на базі району однієї, Чернігівської, громади. Запорізький Офіс реформ запропонував варіант розподілу району на дві громади – Чернігівську і Богданівську.

Також під час зустрічей голова райдержадміністрації Віктор Дудукалов зупинився на питаннях проведення у районі чергової хвилі мобілізації.