флаг

Новини

У Чернігівському районі значна увага приділяється залученню громадськості до вирішення важливих питань соціально-економічного розвитку території. Адже залучення громадськості до формування державної та регіональної політики – одне з найважливіших завдань, яке ставить Президент України В.Ф. Янукович перед органами місцевої виконавчої влади.

 

У районі розроблено та прийнято Програму сприяння розвиткугромадянського суспільства у Чернігівському районі Запорізької області на 2013-2016 роки. Її головне завдання - створення сприятливих умов для подальшого розвитку громадянського суспільства у регіоні та вдосконалення співпраці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства для спільного вирішення завдань суспільного розвитку та  регіональної політики. Залучення громади до участі у вирішенні проблем місцевого значення підвищує рівень довіри населення району до влади, робить зрозумілою послідовною регіональну політику.

Прикладом активної та продуктивної взаємодії районної влади з інститутами громадянського суспільства у вирішенні найважливіших районних проблем стала подія, яка відбулася 12 листопада поточного року у с. Стульневе. Цього дня у Стульневському НВК відбулося свято з нагоди завершення реконструкції частини приміщень для дошкільної групи.

Місцевий дитячий садочок потребував капітального ремонту і вже кілька років стояв зачинений. Громада села, Громадська рада при райдержадміністрації визначила розв’язання проблеми роботи дошкільного навчального закладу на території с. Стульневе одним із пріоритетних у районі. Зважаючи на скорочення кількості дітей шкільного віку було прийнято рішення про реорганізацію Стульневської ЗОШ І-ІІІ ступенів у навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа-дошкільний заклад освіти». Районна державна адміністрація, районна рада, розуміючи важливість дошкільної освіти у житті людини, зважаючи на думку громади визначила у 2013 році реконструкцію Стульневського НВК пріоритетним об’єктом соціальної сфери району. Чимало зусиль було прикладено владою, громадою, небайдужими громадянами аби свято у Стульневському НВК таки відбулося.

 На свято до стульневських дошкільнят завітали голова районної державної адміністрації О.Ф.Лісняк, голова районної ради О.П.Романчук, керівник апарату районної організації Партії регіонів України Ю.Г. Дубина, начальник відділу освіти, молоді та спорту В.В. Отрода, стульневський сільський голова О.В.Андрусенко.

Перерізати стрічку, що символізувала нову сторінку в історії Стульневського навчально-виховного комплексу, було доручено господарям закладу – маленьким дошкільнятам. Запашний коровай гостям вручила директор навчально-виховного комплексу Псьол Т.О.

                                                                         
        Вітаючи стульневчан зі святом голова районної державної адміністрації О.Ф.Лісняк відзначив, що ця урочиста подія є прикладом не тільки розширення мережі дошкільних навчальних закладів, а й взірцем залучення громадськості до формування регіональної політики, вирішення актуальних проблем на виконання соціальних ініціатив Президента України. Він дав високу оцінку ролі Громадської ради, громади села у вирішенні актуальних питань сьогодення.

Від Громадської ради при районній державній адміністрації малечу вітав керівник апарату районної організації Партії регіонів Юрій Дубина. Він висловив слова вдячності на адресу районної влади, яка підтримала ініціативу Громадської ради, громади села щодо вирішення цієї важливої соціальної проблеми й запевнив посадовців, що громада району завжди готова до конструктивного діалогу й співпраці із владою.

Щирі слова подяки на адресу районної влади, Громадської ради, всіх, хто подбав про реконструкцію закладу, висловила голова ради навчально-виховного комплексу Світлана Гришун. Вона запевнила, що батьківська громада й надалі буде активним учасником навчально-виховного процесу у закладі.

Чудовий настрій свята забезпечили виступи малечі та школярів навчально-виховного комплексу. Сподобалися дошкільнятам і подарунки від гостей: іграшки та пральна машина, придбана за кошти благодійного фонду «Наш край – Чернігівський район Запорізької області».

Саме так втілюються у життя звичайних сільських районів ініціативи Президента України, так формується майбутнє нашої держави, так громада стає активним учасником змін на краще що відбуваються сьогодні, - зауважив наостанок голова районної державної адміністрації О.Ф.Лісняк.

Додамо, що загалом реконструйоване приміщення може прийняти 20 дошкільнят. А загалом на реконструкцію закладу використано понад 600 тис. грн. коштів з районного бюджету. Та ніякі кошти не йдуть у порівняння з тим, що віднині ще 20 маленьких громадян нашого району мають можливість розвивати свої здібності з раннього дитинства, пізнавати світ у теплих і затишних приміщеннях щойно реконструйованого навчально-виховного комплексу, вчитися добру, порядності й відповідальності під керівництвом досвідчених вихователів.