флаг

Новини

Громада Чернігівського району за своїм етнічним та релігійним складом є досить неоднорідною. У нашому краю, вже протягом багатьох століть, мешкають поруч українці, росіяни, білоруси, болгари, німці та представники інших національностей.

 

Президент нашої держави В.Ф.Янукович наголошує, що міжнаціональна злагода та порозуміння є запорукою стабільності та розвитку держави. Реалізуючи державну політику у сфері міжнаціональних відносин, районна державна адміністрація дотримується принципу толерантного ставлення до потреб національних меншин. Це одне з головних завдань, які ставить перед нами Президент України. Такий підхід створює передумови для консолідації громадян навколо ідеї розбудови демократичної держави незалежно від етнічного походження.
        Наші земляки, що належать до національних меншин, не мають перешкод на шляху збереження власної культури, звичаїв, обрядів. Можливо саме тому у Чернігівському районі не зареєстровано осередків громадських організацій національних меншин. Йдучи назустріч потребам російськомовного населення, у загальноосвітніх школах запроваджено вивчення російської мови. Загалом російську мову вивчають 1120 школярів. 
      Особливий пласт історії, культури, звичаїв населення нашого району пов’язаний із освоєнням просторів нашого краю німціями-менонітами, яких переселяв сюди уряд Російської імперії. Так були засновані села Богданівка (Гнаденфельд), Калинівка (миза Штейнбах), Панфілівка (Марієнталь), Просторе (Гросвейде), Олександрівка (Александрталь), Довге (Континіусфельд), Розівка (Руднервейде), Владівка (Вальдгейм, Гіршау), Ланкове (Ландскроне). 
  Німці-колоністи заснували на території району потужні підприємства з виготовлення сільськогосподарських машин, будівельних матеріалів, переробки продукції сільського господарства. Споруджені ними будівлі й до цього часу слугують мешканцям району. А серед представників цього етносу було чимало тих, хто займався археологічними дослідженнями на території району, увійшли до числа відомих громадських та культурних діячів свого часу. Серед жителів Чернігівського району ще чимало залишилося нащадків тих представників німецького етносу, що освоювали землі нашого краю у далекому XVІІІ столітті. 
       Із повагою ставлячись до надбання національних меншин, 05 жовтня заступник голови районної державної адміністрації Віктор Сапальов, начальник відділу культури та туризму Ігор Лехман, головний спеціаліст організаційного відділу апарату Чернігівської РДА Оксана Тимощук  зустрілися із відомим у нашому краї краєзнавцем Миколою Єременком. М.М.Єременко - автор багатьох нарисів з історії нашого краю, заснував у рідному селі Владівці історико-культурний комплекс «Менонітська садиба». Тут, на колишньому подвір’ї колоністів, зібрано понад тисячу експонатів, що відображають історію освоєння нашого краю. Це сільськогосподарські знаряддя праці, глиняні, керамічні, мідні вироби, ковальські приладдя, дерев’яні меблі тощо. Кожен із цих експонатів - живий свідок нашого минулого, живий свідок того, як колись у наших степах мирно уживалися українці та меноніти. Усі предмети старовини розміщено у справжньому менонітському будинку, що вирізняється характерними особливостями архітектури та планування. 
        Неабияку актуальність для сьогодення має це історичне місце, вважає заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов.

-         Наші землі освоювали не тільки українці. Кожен етнос додав частку своєї праці до звеличення нашого краю,  кожен народ залишив свій автентичний слід у сьогоденній культурі, побуті. І ми маємо пам’ятати, що маємо одне коріння, ми - єдиний народ. Збереження і зміцнення міжнаціональної злагоди, порозуміння – завдання, яке ставить Президент України перед органами виконавчої влади на місцях. Реалізація цього завдання - запорука розбудови України як демократичної держави у сім’ї європейських та світових держав.