флаг

Новини

В Україні встановлено День пам'яті та примирення – 8 травня
Президент України підписав Указ про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України та у зв’язку з відзначенням у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни в Україні встановлено День пам'яті та примирення, який відзначатиметься щороку 8 травня.

Указом передбачено широкий спектр заходів. Зокрема, Кабінету Міністрів України доручено забезпечити проведення у столиці України та інших населених пунктах урочистостей та меморіальних заходів, присвячених пам'ятним датам історичних подій Другої світової війни, у тому числі: 8 і 9 травня 2015 року - заходів, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам'яті та примирення, Дню Перемоги; 2 вересня 2015 року - заходів, присвячених 70-й річниці завершення Другої світової війни.

Також доручено активізувати роботу, спрямовану на посилення турботи про захисників Вітчизни та створення належних умов життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед учасників бойових дій та інвалідів війни, а також жертв нацистських переслідувань, сімей загиблих (померлих) воїнів, дітей війни.

Значна увага приділяється проведенню просвітницьких заходів у навчальних закладах, військових частинах, закладах для дітей та молоді, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, ролі Українського народу у Другій світовій війні; здійсненню пошукової роботи стосовно загиблих, зниклих безвісти у період Другої світової війни. Планується виготовити та випустити в обіг пам'ятної монети на відзнаку 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі; поштової марки і конверта.

Управління у справах преси та інформації Запорізької облдержадміністрації.