флаг

Новини

Різке здороження посівного матеріалу, міндобрив робить цьогорічну посівну кампанію однією з найскладніших за останні роки
Підготовка та проведення сільгосптоваровиробниками району комплексу весняно-польових робіт в 2015 році стала провідною темою чергового засідання колегії райдержадміністрації, яке провів 25.02.2015 року перший заступник голови РДА Віктор Сапальов.

Як зазначив начальник управління агропромислового розвитку РДА Василь Попюк, сільгоспугіддя в районі нині становлять 108,9 тис. га від загальної площі 120 тис. га, із яких рілля – 92,8 тис. га. Сільськогосподарською діяльністю в районі займаються 142 суб’єкти господарювання різних форм власності.

З року в рік сільськогосподарськими підприємствами району з метою підвищення ефективності розвитку рослинницької галузі району, впроваджуються сучасні технології виробництва продукції рослинництва, закупляється нова високопродуктивна та економічно вигідна техніка, використовується сортовий посівний матеріал, застосовуються високоефективні засоби догляду за рослинами та проводяться заходи щодо оптимізації структури посівних площ. Так уже п’ятий рік поспіль сільськогосподарськими підприємствами збільшуються площі посівів зернових і зменшуються площі посіву технічних культур. У минулому році аграріями району планові показники виконано на 119%. Валовий збір зернових культур становив 92,7 тис. тон.

Восени 2014 року під врожай 2015 року було посіяно 29,661 тис га озимих зернових, або 113,5 % планових завдань. В зиму 85,2 % посівів зернових культур увійшли в доброму та задовільному стані, а вся площа (325 га) посівів озимого ріпаку знаходилася в слабкому стані. Крім цього у 2015 році планується посіяти 6890 га ярих зернових культур, 2098 га кормових культур і 16040 га соняшнику.

Спеціалістами управління агропромислового розвитку рекомендовано провести роботу в два етапи – з метою покращення стану посівів та стимулювання процесу росту провести підживлення на початку весни по задовільним та слабким посівам, а пізніше – ще додаткове внесення селітри, що, безумовно вплине на покращення якості та врожайності зерна.

Способи та дози внесення потрібно вибирати з урахуванням вегетації та погодних умов, бажано підживлення (сівалками) провести за 4-6 дні поки у верхньому шарі ґрунту є запас вологи. Але у зв’язку з різким подорожчанням мінеральних добрив це в подальшому суттєво вплине на собівартість вирощеної продукції. Тай не у всіх господарств, особливо дрібних фермерських, є в наявності обігові кошти для закупівлі необхідної кількості мінеральних добрив. Так станом на 24 лютого 2015 року забезпеченість сільгосппідприємств району мінеральними добривами складає 78 % від потреби, дизпаливом – 70 %, бензином – 75 %.

При цьому, різке здороження ПММ, міндобрив, посівного матеріалу може привести до суттєвого зниження площ посіву ярих зернових культур у структурі ріллі. Для проведення цьогорічних весняно-польових робіт господарствам, як і завжди, доведеться розраховувати в основному на свої власні фінансові можливості.

За даними управління АПР, загальна потреба в коштах на весняно-польові роботи становить близько 82 млн. грн.

Про стан контролю та виконавської дисципліни за виконанням документів у Чернігівській районній державній адміністрації у 2014 році доповіла керівник апарату РДА Валентина Логвиненко. У цілому аналіз підсумків роботи за 2014 рік свідчить про належну увагу до питань контрольної діяльності та вжиття відповідних заходів з метою поліпшення стану виконавської дисципліни. Проте, наявні деякі зауваження, що потребують усунення. Тож структурним підрозділам райдержадміністрації та виконавчим комітетам сільських рад було рекомендовано посилити контроль за організацією контрольної діяльності та ходом виконання документів, покращити якість інформацій про хід виконання розпоряджень та забезпечити збір інформацій від співвиконавців належним чином.

Також під час колегії обговорено заходи щодо недопущення виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах, установах, організаціях Чернігівського району, про що доповів начальник управління соціального захисту населення РДА Олександр Борода. За його словами, вперше за 8 років не зафіксовано жодного випадку стану виробничого травматизму та профзахворюваності на території району. У 2014 році керівники та відповідальні особи з питань охорони праці на підприємствах, установах та організаціях взяли участь у навчанні та атестації із загальних питань охорони праці, проведено 2 навчання (65 осіб), 1 переатестацію з електробезпеки (72 особи). Проведено також 10 обстежень щодо дотримання вимог закону України «Про охорону праці» та інших нормативно-правових актів з охорони праці, зареєстровано 11 колективних договорів та 8 доповнень до колективного договору. В квітні 2014 року проведено місячник з охорони праці під девізом «Запобігання професійним захворюванням».

За підсумками засідання були прийняті відповідні розпорядження.