флаг

Новини

Райдержадміністрація не стоятиме осторонь проблем сільгоспників
Традиційно наприкінці лютого в райдержадміністрації за участі керівників сільгосппідприємств району відбулася нарада з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році. Провів захід заступник голови райдержадміністрації Віталій Манич.

Під час наради, участь в якій взяли представники 19 сільгосппідприємств, було обговорено рейтингову оцінку результатів роботи агропромислового комплексу Чернігівського району у 2014 році в розрізі сільгосппідприємств. За результатами рейтингової оцінки район посів 18 місце серед 20 районів області. Зниження рейтингової оцінки зумовлено тим, що в 2014 році зменшилось поголів’я ВРХ, в тому числі корів. За результатами проведеного рейтингу визначено 5 кращих підприємств району: СТОВ «Токмачани», ПСП а/ф «Росія», СВК «Світанок», ПрАТ «Чернігівський «Агрос», СВК «Новомихайлівський».


Про готовність сільгосптоваровиробників до проведення весняно-польових робіт доповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Василь Попюк. Він акцентував увагу присутніх на тому, що за останнє десятиліття в структурі ріллі посівів господарств району відбулися зміни: якщо в 2010 році зернові у структурі ріллі складали 50,3 % то у 2015 році планується 54,8 %, але все ще залишаються малими площі посіву кормових культур та зернобобових, які є добрими попередниками для озимих. У той же час площі посіву соняшнику поступово зменшуються, але в окремих господарствах займають майже 40 % площі ріллі, що за умови недотримання агротехніки призводить до погіршення родючості ґрунтів.

Восени 2014 року під врожай 2015 року було посіяно 29,661 тис. га озимих зернових, або 113,5 % планових завдань, із них озимої пшениці посіяно 27,2 тис. га., озимого ячменю – 2,5 тис. га. В зиму 85,2 % посівів зернових культур увійшли в доброму та задовільному стані, а вся площа (325 га) посівів озимого ріпаку знаходилася в слабкому стані. Крім цього у 2015 році планується посіяти 6890 га ярих зернових культур. Сільськогосподарські підприємства насінням ярих зернових культур забезпечені на 83 %.

Заступник начальника - начальник Чернігівського відділення Токмацької об’єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області Ірина Березок наголосила на деяких змінах у податковому законодавстві.

Про протипожежну безпеку під час проведення польових робіт розповів т.в.о. начальника 5-го Державного пожеж- рятувального поста Головного управління МНС України в Запорізькій області Роман Синиця.

Також було порушено питання проблем збереження археологічної спадщини, про що доповів начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Ігор Лехман.

Підсумовуючи зустріч, заступник голови районної державної адміністрації Віталій Манич наголосив, що при проведенні комплексу весняно-польових робіт все ж таки будуть виникати різні проблемні питання і райдержадміністрація не стоятиме осторонь у їх вирішенні. Він також висловив надію, що ціни на ПММ, мінеральні добрива, насіннєвий матеріал все ж таки стабілізуються і це дасть можливість сільгосппідприємствам якісно та швидкими темпами провести посівну кампанію 2015 року.