флаг

Новини

Під час колегії визначилися із планом соціально-економічного та культурного розвитку району
Головними питаннями колегії, яку 19.02.2015 провів перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сапальов, стали стан ринку праці, організація роботи щодо його регулювання та шляхи розв’язання проблеми безробіття в районі та стан виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2014 рік і організації виконання цієї Програми на 2015 рік.

За даними управління соціального захисту райдержадміністрації, відзначалося зниження кількості роботодавців району, які виплачували заробітну плату на рівні або менше мінімальної з 82 у жовтні 2014 року до 79 у листопаді 2014 року (на 3,66%). Це зменшило кількість застрахованих осіб району, що отримували заробітну плату в межах мінімальної на 35 осіб (10,38%) з 337 осіб до 302 осіб.

Незважаючи на те, що середньомісячна заробітна плата у розрахунку на одного штатного працівника зросла, індекс реальної заробітної плати знизився і склав 97,1%.

Про погіршення ситуації на ринку праці також свідчить рівень зайнятості населення Чернігівського району. Відбулося збільшення рівня безробіття з 4,94% у 2013 році до 5,40% у 2014 році. Протягом 2014 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано на вільні та новостворені робочі місця 493 особи, або на 4,64% менше ніж 2013 році –517 осіб. Станом на 01.01.2015 року чисельність зареєстрованих безробітних становила 563 особи (на 01.01.2014 – 515 осіб), з них 484 особи отримували допомогу по безробіттю.

На базі ПСП “Прогрес набирає поширення туристична галузь “зеленого туризму”. Привабливі туристичні об’єкти, а саме перші поселення на території району епохи бронзи, комплекс Салтичійське степове помістя, гранітний кар’єр, можливість порибалити - користується великим попитом. Розширення інфраструктури туристичної галузі дає можливість для створення нових робочих місць в сільській глибинці.

Щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2014 рік та про організацію виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2015 рік, як зазначила начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Валентина Мамич, головною метою на 2015 рік визначено реалізацію комплексу заходів, спрямованих на створення умов для підвищення життєвого рівня населення району, надійного соціального захисту на основі підвищення ефективності та конкурентоспроможності сільськогосподарського і промислового виробництва.

Виходячи з цього, головні дії райдержадміністрації у 2015 році будуть зосереджені на наступних пріоритетних напрямах:
• підвищення ефективності сільського господарства шляхом оновлення тваринницького стада, впровадження сучасних технологій відгодівлі, оптимізації кормової бази, придбання нової техніки, оптимізація посівних площ;
• забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, пенсій та соціальних державних допомог;
• виконання дохідної частини бюджету за рахунок повного збору податків, погашення недоїмки;
• розв’язання екологічних питань та підтримка малого підприємництва;
• підвищення ефективності енергоспоживання, реалізація заходів із енергозбереження в усіх галузях;
• залучення усіх джерел фінансування для розв’язання соціально-економічних проблем;
• реформування і розвиток житлово-комунального господарства шляхом його модернізації з використанням енергозберігаючих технологій та обладнання, створення ОСББ.

Також було заслухано доповіді щодо стану виконання Комплексного плану заходів профілактики правопорушень у Чернігівському районі на 2011-2015 роки, обговорено стан реалізації «Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки», здійснення кадрової роботи, підготовки кадрового резерву та забезпечення дотримання вимог Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» в Чернігівській РДА у 2014 році.

За підсумками колегії були прийняті відповідні розпорядження.