флаг

Новини

Виконання у регіонах завдань Президента України щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни

Не говорити про невідплатний борг перед ветеранами,
а віддавати його сердечним теплом і турботою


У вівторок, 29 жовтня, голова райдержадміністрації Олександр Лісняк зустрівся з ветеранським активом. Чернігівського району.

У спілкуванні з ветеранами, також, взяли участь голова районної ради Олександр Романчук, Чернігівський селищний голова Анатолій Кордій, заступники голови райдержадміністрації Віктор Сапальов, Віталій Манич, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади що опікуються питаннями соціального захисту ветеранів, комунальної установи «Чернігівська центральна районна лікарня», представники правоохоронних органів.

Відкриваючи зустріч, голова райдержадміністрації Олександр Лісняк підкреслив, що її мета не лише почути, а головне взяти на озброєння питання, які нині найбільше болять ветеранам, яким ми сьогодні завдячуємо всім, що маємо. І в межах повноважень та можливостей зробити все можливе для виконання завдань Президента України щодо посилення соціального захисту ветеранів, щоб ніхто з них не почувався забутим, покинутим наодинці зі своїми проблемами.

Свідченням тому й дані, наведені у виступах керівників. Як наголосив начальник УСЗН Чернігівської райдержадміністрації Олександр Борода, у нашому районі чисельність ветеранів-пільговиків становить 2455 чоловік, 799 з них підпадають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У поточному році до програми житлових субсидій залучені 71 ветеран війни, 351 дитина війни та 173 у складі сімей лише пенсіонерів. За звітний період 657 ветеранів війни та 215 пенсіонерів отримали компенсаційні виплати на придбання твердого палива та скрапленого газу. Ветеранам війни профінансовано 361 тис. 991 грн за тверде паливо і 45 тис.241 грн за скраплений газ, пенсіонерам 204 тис.248 грн. (За тверде паливо). Ще 2235 гривень спрямовано на одноразову матеріальну допомогу інвалідам та малозабезпеченим громадянам пенсійного віку.

Адресну матеріальну допомогу до Міжнародного дня громадян похилого віку надано 43 ветеранам, яким виповнилося 90 років, на загальну суму 8600 грн.

Також за рахунок коштів державного бюджету профінансовано 69 тис.120 грн на одноразову допомогу 736 ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань до Дня Перемоги.

Крім того, надано 10 путівок на санаторно-курортне лікування ветеранам війни.

Завдяки ініціативі районної державної адміністрації, яку активно підтримали на районному рівні 54 підприємства, організації та установи району і 12 на обласному, зібрано відповідно 14 тис. 470 та 19 тис. 130 грн. на рахунки обласного телевізійного марафону «Пам’ять». Усі кошти переказані районній ветеранській організації.

Крім того, з районного бюджету в установленому порядку районній громадській організації ветеранів війни та праці профінансовано у поточному році 20800 грн.

Саме на виконання стратегічних завдань підвищення ефективності програм соціального захисту, надання в повному обсязі соціальних послуг вразливим категоріям громадян з урахуванням їхніх реальних потреб у рамках соціальних ініціатив Президента України спрямована нині робота територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) Чернігівської районної ради, наголосила у своєму виступі Антоніна Деркач завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Ознайомивши ветеранський актив із структурою терцентру, вона детально (у фактах і цифрах) розповіла про підсумки роботи організації в поточному році, зробивши особливий наголос на впровадження нових форм і методів роботи. Так, у терцентрі практикується робота мультидисциплінарної команди, коли на дільниці виїжджають всі робітники: і перукар, і швачка, і рубщик дров. Людина з ІV групою рухової активності на місці може отримати весь комплекс соціальних послуг. Так, з моменту створення у 2013 році цієї команди, її послугами скористалися 16 чоловік.

А всього з початку року відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 800 громадян похилого віку, 373 з них отримали послуги перукаря, швачки та рубщика дров на безоплатній основі. З допомогою терцентру 97 пенсіонерів, які перебувають на обслуговуванні, отримали телетюнери і 102 пройшли актуалізацію в Ощадбанку для отримання компенсацій за втрачені вклади. Ще 15 чоловік скористалися можливостями пункту прокату технічних засобів реабілітації, який було створено на виконання соціальних ініціатив Президента України та ЗУ “Про реабілітацію інвалідів в Україні” для людей похилого віку, які не мають групи інвалідності, але за станом здоров’я потребують таких технічних засобів.

На поліпшенні матеріального стану ветеранів війни акцентував увагу учасників зустрічі начальник управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Роман Міщенко. Черговим вагомим кроком до цього стало прийняття Постанови Кабінету Міністрів України №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсій інвалідам війни та учасникам бойових дій”.

Відповідно до цієї постанови, з 1 травня розмір пенсії зазначеної категорії жителів району (їх на обліку 22 чоловіки) зріс на 821 гривню, а мінімальна пенсійна виплата нині становить 2547,90 грн. Усього в районі 6027 пенсіонерів, середній розмір пенсії 1195, 95 грн.

Не маючи змогу впливати на підвищення розмірів пенсійних виплат, тим не менш управління Пенсійного фонду також вдосконалює свою роботу. На виконання соціальних ініціатив глави держави у відділенні створено, і незабаром запрацює підрозділ, який діятиме за принципом “єдиного вікна”. Тобто, людям похилого віку не треба буде ходити по кабінетах, вистоювати черги, а всі послуги можна буде отримати в одному кабінеті. Поки що він незабаром відкриється на другому поверсі. Але голова райдержадміністрації Олександр Лісняк поставив завдання віднайти можливість, щоб перенести цей кабінет на 1-й поверх для зручності пенсіонерів.

Про зміни в обслуговуванні ветеранів, пенсіонерів доповів головний лікар ЦРЛ Леонід Кириленко.

Завдяки підтримці голови райдержадміністрації, благодійного фонду “Чернігівка наш рідний край” і особисто депутата Запорізької обласної ради від Партії регіонів Андрія Гогунського, у районній лікарні незабаром відкриються комфортабельні палати для ветеранів з усіма зручностями.

Під час попередніх зустрічей з ветеранським активом було порушене питання відновлення роботи зубопротезного кабінету. Вже зроблено ремонт у цьому приміщенні. Завершує навчання молодий спеціаліст. Незабаром прийде й зубний технік. Є всі передумови для того, щоб з нового року, як і було обіцяно, цей кабінет запрацював.

Але, найголовніше, вважає голова райдержадміністрації, що змінюється психологія і ставлення медичних працівників до пацієнтів, бо без цього ні кадрове оновлення, ні поліпшення матеріально-технічного забезпечення ситуації кардинально не змінять. Чуйне, щире, уважне ставлення до людей, особливо похилого віку, не менш важливі, ніж реформи, які проходять доволі непросто, але їх кінцева мета поліпшення якості медичних послуг і в першу чергу найбільш вразливим категоріям жителів району.

Підвищення розмірів пенсій, відновлення соціальної справедливості відносно дітей війни, зниження цін на ліки, проблеми газопостачання району, наведення порядку в районному центрі ці та інші питання озвучили голова районної організації ветеранів О.І. Дядя, голова секції “Діти війни” Р. І. Рябовол, член Президії районної організації А.Г. Злепко, голова селищної ветеранської організації Г.І. Кулак, якого особливо хвилює доля селищного парку. Це питання він неодноразово порушував через районну газету. Але парк і нині являє собою доволі сумну картину.

Гідні найвищої оцінки ініціатива голови райдержадміністрації і зусилля її працівників, спонсорська підтримка благодійників, завдяки яким розцвів центр Чернігівки. Але, що робить селищна влада, щоб впорядкувати той же парк і інші занехаяні території? зазначив Григорій Іванович.

Порушили також ветерани питання про необхідність зустрічі з народним депутатом України по нашому округу Олександром Пономарьовим, адже вирішення більшості із проблем, які дошкуляють сьогодні ветеранам, в компетенції вищих законодавчих та виконавчих органів країни.

Підсумовуючи зустріч, голова райдержадміністрації Олександр Лісняк запевнив ветеранів, що всі ці питання влада району доводить до відома керівників області, які надають постійну підтримку у розв’язанні територіальних проблем.

А нинішня зустріч з ветеранським активом дала новий імпульс працювати над їх розв’язанням, щоб діалог з ветеранами підкріплювався конкретними добрими справами на благо людей, які своїм життєвим подвигом заслужили на нашу вдячність, велику шану і гідне життя. Таке, яке сьогодні мають ветерани у більшості з розвинених країн, до когорти яких так прагне Україна.