флаг

Новини

Ніхто не примушуватиме солдата йти в зону АТО, якщо той категорично цього не бажає
Питання четвертої хвилі мобілізації, що нині триває в районі, викликає у населення чимало запитань. Аби районом не ширилися неправдиві й панічні чутки та люди мали змогу отримати інформацію з перших вуст, в сільських і селищній радах були організовані інформаційні зустрічі з заступником обласного військового комісара, полковником Юрієм Трофименком, за участі військового комісара Пологівсько-Чернігівського ОРВК Олександра Манжоса та першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сапальова.

Такі зустрічі з керівниками місцевого самоврядування, депутатами, керівниками сільськогосподарських підприємств відбулися в Просторівській, Панфілівській, Богданівській, Обіточненській, Верхньотокмацькій сільських і Чернігівській селищній радах. На них також були присутні головний прокурор району Андрій Бутенко та прокурор прокуратури Чернігівського району Олег Олійник, які дали роз’яснення щодо відповідальності за порушення закону України «Про мобілізацію» та відмову від оповіщень, що загрожує порушникам або штрафом у розмірі близько 1700 грн., або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Також таких осіб буде внесено до єдиного списку, що нині формується, і в подальшому вони не зможуть працевлаштуватися в правоохоронних органах та органах місцевого самоврядування.

Користуючись нагодою, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сапальов на кожній території дякував волонтерам та всім жителям сільських рад, які надають свою посильну допомогу у цей нелегкий для нашої країни час.


За словами заступника обласного військового комісара Юрія Трофименка, наразі в Чернігівському районі на військовому обліку перебуває понад 1500 осіб. З них було мобілізовано в минулому році майже 40. Цьогоріч до лав Української армії відправлено 7 бійців. Найбільше було мобілізовано з Чернігівської селищної ради – 19. Жодного солдата військовим комісаріатом під час мобілізації не відправлено з Обіточненської та Панфілівської сільських рад.

Основна мета нинішньої хвилі мобілізаційних заходів – дати змогу демобілізувати військових, які були призвані з першої хвилею у березні минулого року. Як зазначив полковник, керівництво Збройних Сил України винесло певні уроки з 2014 року та нині намагається уникнути помилок. Приміром, нині, солдат, якого було призвано та який прошов медичний огляд і був визнаний придатним до військової служби, має також пройти співбесіду з психологом та військовим комісаром. До кожного з бійців, підкреслив Юрій Трофименко, – індивідуальний підхід, що передбачає врахування усіх життєвих обставин людини. Враховується також бажання самого бійця служити на передовій. Якщо людина категорично відмовляється йти в зону АТО, його буде направлено, приміром, і інженерні чи містобудівні бригади.

Однією з проблем нинішньої мобілізації є питання вручення оповіщень на проходження медичного огляду, про що розповів військовий комісар Пологівсько-Чернігівського ОРВК Олександр Манжос. За його словами, у більшості населення склався стереотип, що одразу по врученні будь-якого оповіщення військовозобов’язаного відправлять на передову. Але нині мова йде лише про оповіщення на проходження медогляду, що дасть змогу зняти з військового обліку непридатних до служби в Збройних Силах, і, як наслідок, зменшить мобілізаційний план на територію району.

– В армії не потрібні інваліди, хворі чи ненавчені. Вони – лише зайвий баласт, який може дорого коштувати батальйону як матеріально, так і з огляду безпеки, – запевнив Юрій Трофименко. – Нині командири самі обирають, з ким із солдатів їм служити, ось чому призвані до лав Української армії проходять кілька етапів після визнання себе придатними до служби: бесіди з психологами, військовими комісарами, 2 місяці в навчальних частинах, зрештою, співбесіди з командирами батальйонів. При цьому слід зауважити, що держава тепер бере свою армію на повне забезпечення, що було передбачено прийнятим бюджетом: всі солдати отримують обмундирування, належне харчування, озброєння та заробітну платню.

Віктор Сапальов також звернув увагу на те, що організація мобілізації, – це обов’язок не лише військових комісаріатів. Це також завдання органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, які, зокрема, несуть відповідальність за своєчасне оповіщення і прибуття громадян, що прибувають на військову службу.

Гості в ході зустрічей також відповіли на питання населення, сільгоспвиробників, що стосувалися мобілізації техніки, найманих працівників, пільг військовим тощо.