флаг

Новини

Євросоюз профінансує благоустрій Владівки та Новоказанкуватого
Громади Новоказанкуватого та Владівки втілять власні мікропроекти у рамках Програми ООН/ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громади — 3”.

За це проголосували громади цих сіл на загальних зборах, що відбулися минулої п’ятниці. Участь у заходах взяли заступник голови РДА Віталій Манич, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Валентина Мамич, Владівський сільський голова Віктор Горовий, Новоказанкуватський сільський голова Анатолій Скидан, а також представник проекту МРГ в Запорізькій області Геннадій Устімов.


Громади ще не визначились, які мікропроекти реалізовувати першочергово. У Новоказанкуватому в місцевому НВК ймовірно встановлять енергоефективні вікна і двері. У Владівці ж, за словами сільського голови Віктора Горового є три проблемних питання, які треба вирішити: встановлення вуличного освітлення, водогону для забезпечення технічною водою, а також збір та утилізація твердих побутових відходів. Проте владівцям треба дійти згоди, що необхідно більше.

Поки що ж, за вимогою програми ООН/ЄС, громади мають створити громадські організації, які безпосередньо займатимуться реалізацією проектів. Нагадаємо, що 75% коштів на МРГ-ІІІ надає Євросоюз, 20% - районний та державний бюджети. Громада має зібрати лише 5% від загальної суми. Всього на кожен з проектів ЄС виділяє по 10 тис. доларів США.

Артем ЗАВНЕУСОВ