флаг

Новини

Соціальні ініціативи Президента України «Діти - майбутнє України»

Навчити дитину творчості - великий дар, який потребує державної підтримки

 

Усвідомлюючи це, у числі соціальних ініціатив чинного голови держави Віктора Януковича - програма «Діти - майбутнє України». Вивчаючи досвід розвитку дитячо-юнацької творчості, щоб пропагувати його в інших

навчальних закладах, серед педагогів та керівників гуртків, у 21 жовтня до Богданівської школи завітали заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Вікторович Сапальов, начальник відділу освіти, молоді та спорту Віта Василівна Отрода і головний спеціаліст цього відділу Ніна Богданівна Максимчук. Їх радо зустріла директор цього навчального закладу Галина Миколаївна Івашина, привідкривши таємницю

творення мистецтва.

У неймовірний світ творчості та дитячих фантазій потрапили гості, лише переступає поріг студії «Самоцвіти», що діє при Богданівській школі.

Цього року студія відзначає своє десятиріччя, але народним ремеслам, живопису, графіці дітей тут навчали, напевно, із самого заснування навчального закладу. Три роки тому художній студії було присвоєно звання «Зразковий колектив».

- За роки існування нашої художньої студії тут навчалося понад двісті

дітей, - розповіла Галина Миколаївна. - Ними були створені чудові

вироби, гідні тих численних нагород: районних, обласних та

всеукраїнських, якими їх відзначено. Хочу назвати учасників «Самоцвітів», які досягли найвищих результатів. Це - Оксана Лубінець, Каріна Фурса, Марина Крупка, Анастасія Івашина, Марія Гуменюк, Олена

Степаненко, Андрій Шевченко, Анастасія Ценова. Але можу з упевненістю

говорити, що кожен другий випускник нашої школи, покидаючи стіни цього навчального закладу, опанував той чи інший вид творчості.

Директор школи представила вчителів, завдяки яким Богданівська школа лідирує в районі з питання виховання у дітях творчості, педагогів, які докладають максимум зусиль, щоб зробити майстерність своїх вихованців досконалою. Уже багато років присвятила аплікації з соломки Валентина Анатоліївна Курленкова. На цій зустрічі вона за допомогою своєї учениці, дев’ятикласниці Яни Турубарової, показала гостям кропітку технологію виготовлення прекрасних аплікацій з цього природного матеріалу.

Майстер-клас з паперопластики (вироби з паперу) провела керівник цього напрямку Юлія Вікторівна Зінченко. Цікаво було самим спробувати власними руками виготовити якийсь виріб, що не всім гостям вдалося з першого разу й дозволило зрозуміти, скільки сил та терпіння вкладають у кожну свою роботу школярі.

Ази петриківського розпису гостям показала Людмила Леонідівна Скригун, якій допомагала в цьому одинадцятикласниця Юлія Шевченко. Долучитися до цього яскравого завдання змогли всі бажаючі, отримавши на згадку власноруч намальовані грона калини.

Відзначена була також робота інших педагогів, які ведуть дітей стежками творчості, відкриваючи світ прекрасного: Світлану Анатоліївну Лубінець (витинанки), Ольгу Олексіївна Цап (вироби з бісеру), Олену Миколаївну Тимчук (вишивка стрічками). Виявила бажання навчати дітей орігамі мама дев’ятикласниці Дарії Оксана Гук.

У минулому навчальному році за ініціативи Людмили Леонідівни Скригун, у рамках соціально-трудових проектів розпочалася робота зі створення при школі вільного музею декоративно-прикладного мистецтва. Також було налагоджено зв’язок із майстрами по дереву з Івано-Франківської області, які постачають майстриням заготовки для їхніх майбутніх виробів.

За те, що таким неймовірно цікавим, пізнавальним та творчим зробили початок робочого тижня, керівникам гуртків студії подякував заступник голови Чернігівської РДА Віктор Сапальов.

- Не дарма цей рік у державі був проголошений роком дитячої творчості, -

наголосив Віктор Вікторович. - Розвиток дитячо-юнацької творчості, творче та інтелектуальне виховання підростаючого покоління є однією з соціальних ініціатив Президента нашої держави Віктора Януковича, яка красномовно названа «Діти - майбутнє України». Село успішне в тому випадку, якщо там є для кого, з ким працювати. Але й від педагога залежить чимало. Де є хороший учитель, вихід із будь-якої складної ситуації за потреби буде знайдено, і ваш навчальний заклад цьому приклад. Районне керівництво, бачачи в вас прагнення працювати, прищеплювати дітям любов до творчості, завжди й усьому підтримуватиме

такі ініціативи, бо всі ми розуміємо, що не просто навчити. Для цього мало бажання, потрібен великий дар. І ваші старання не будуть марними, бо від них залежить майбутнє десятків дітей, які завдяки «Самоцвітам» навчилися бачити життя в усій його красі.