флаг

Новини

На супроводі спостережної комісії – п’ятеро умовно-достроково звільнених осіб
Звіт щодо роботи спостережної комісії у 2014 році та про житлово-соціальні умови проживання осіб, звільнених з місць позбавлення волі, йшлося під час засідання спостережної комісії, яке провів перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Сапальов 29.01.2015.

Як було зазначено під час зборів, протягом 2014 року комісією було проведено 12 засідань, на яких розглянуто 22 питання її компетенції. Серед них, зокрема, 18 організаційних, 4 – щодо надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання та проведення виховної роботи з умовно-достроково звільненими особами і громадського контролю за їх поведінкою. Робота спостережної комісії відбувалася згідно з річним планом.

Спостережною комісією протягом 2014 року взято на облік 1 особу, яка звільнилися з місць позбавлення волі умовно-достроково та була направлена до обраного ними місця проживання до с. Розівка. Даного громадянина було запрошено на засідання комісії, в ході якого розглядалося питання щодо сприяння в отриманні державної соціальної допомоги, постановці на облік в районний центр зайнятості та працевлаштуванні. Крім того, з цією особою проведено профілактичні бесіди щодо поведінки в суспільстві та недопущення ним нових злочинів, роз'яснено щодо законних прав та громадських обов'язків, а також, надавались консультації з різних питань з метою сприяння в соціальній адаптації.

Протягом звітного періоду 6 умовно-достроково звільнених осіб було знято з обліку у зв’язку із закінченням терміну умовно-дострокового звільнення.

Спостережною комісією періодично проводиться обстеження умов проживання звільнених з місць позбавлення волі. За їхніми результатами складаються відповідні акти. В 2014 році обстежено 1 особу. Члени спостережної комісії вивчали спосіб життя звільненого з місць позбавлення волі, встановлювали коло спілкування, джерела існування, а також визначали проблеми та побажання людей зазначеної категорії.

З метою профілактики рецидивної злочинності, здійснюється взаємний обмін наявної інформації щодо осіб, які перебувають на обліках в органах внутрішніх справ, спостережній комісії райдержадміністрації та виконавчих комітетах селищної та сільських рад. На засіданнях комісії постійно заслуховується інформація селищного та сільських голів, які доповідають про проведення роботи за місцем проживання зі звільненими особами, що проживають на відповідній території. Протягом 2014 року заслухано 6 звітів сільських голів про проведення роботи за місцем проживання зі звільненими особами з місць позбавлення волі на підпорядкованій території.

Станом на 01.01.2015 під наглядом комісії перебуває 5 умовно-достроково звільнених осіб. Віктор Сапальов також уточнив, що фактично комісія працює з трьома громадянами вищезазначеної категорії, позаяк двоє з них, хоча й біли направлені для постійного проживання в район, нині проживають за його межами.