флаг

Новини

В райдержадміністрації відбулося засідання Ради оборони
Заходи щодо виконання на території району Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» стали основною темою засідання Ради оборони, яке 23.01.2015 провів перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сапальов.

Засідання пройшло за участі військового комісара Пологівсько-Чернігівського ОРВК Олександра Манжоса, оперуповноваженого Пологівсько-Чернігівського міжрайонного СБУ Олександра Ларченка, прокурора Чернігівського району Андрія Бутенка, керівників органів місцевого самоврядування, керівників сільгосппідприємств району.


Як зазначив Олександр Манжос, нинішня хвиля мобілізації необхідна для того, щоб провести ротацію та до 1 травня повернути додому військовослужбовців, які були призвані з першою хвилею мобілізації.

Звісно, у керівників сільгосппідприємств виникло чимало питань, зокрема, щодо оповіщення тих працівників, які нині перебувають у відпустках. Також були висловлені побоювання, що з настанням посівної кампанії її буде нікому проводити.

Ще однією проблемою стала мобілізація техніки. Хоча б тому, що більшість технічних засобів та авто в господарствах безнадійно застаріла і чи навряд буде придатна для того, аби її було використано під час проведення бойових дій.

Проте, як зазначив Віктор Сапальов, мобілізація як людських, так і технічних ресурсів буде проводитися в районі виключно у рамках чинного законодавства.

Одним із питань засідання ради оборони стало обговорення заходів щодо протидії на території району диверсійній та терористичній діяльності, про що доповів оперуповноважений Пологівсько-Чернігівського міжрайонного СБУ Олександр Ларченко. Як наголосив перший заступник голови РДА Віктор Сапальов, мешканцям територій необхідно звертати увагу на незнайомих осіб, особливо якщо ті розмовляють нехарактерно для даної місцевості, на тих, хто поводиться нетипово та негайно повідомляти про це відповідні структури.

Також перший заступник голови райдержадміністрації подякував присутнім за надання допомоги військовим частинам ЗСУ та підтримку волонтерського руху на території району.