флаг

Новини

Привітали одну з найстарших жительок району
12 січня перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сапальов вітав з ювілеєм одну з найстарших жительок нашого району – чернігівчанку Ніну Никанорівну Божко, яка напередодні відзначила свій сторічний ювілей.

До теплих та обнадійливих слів долучилися також голова районної ради Олександр Романчук, Чернігівський селищний голова Анатолій Кордій, голова районної ветеранської організації Олександр Дядя з Валентиною Сорокіною.


Народилася Ніна Никанорівна 11 січня 1915 року в селі Козьмо-Дем’янівка Велико-Троїцького району Курської (нині – Бєлгородської) області, у великій селянській родині. Батька Ніна так ніколи й не бачила, бо життя Никанора Єгоровича Поліванова згасло десь на фронтах Першої світової. Він лише трохи не дожив до народження доньки.

Трудитися Ніна почала у п’ятнадцять років. Під час колективізації родина працьовитих селян, рятуючись від переслідувань, відмовилася від пропозиції батькового брата перебратися в Москву й потрапила до містечка Сталіно (нині – Донецьк). Там Ніна й зустріла кохання всього життя.

До Чернігівки молоде подружжя переїхало ще у 1937 році. Пережили війну й окупацію. З чоловіком Іллею Петровичем Божком вони прожили у любові та злагоді п’ятдесят шість років! За обрій життя він пішов у тисяча дев’ятсот дев’яносто першому.

Весь вік жінка трудилася – техпрацівницею у книжковому магазині, у райво, школі-інтернаті. Виховали з чоловіком трьох дітей. Нині її крила, її надія – четверо внуків і стільки ж правнуків. Вже й праправнучка Господь дарував.

Живе Ніна Никанорівна, оточена любов’ю і теплом родини старшої доньки Лілії Іллівни Злепко. Старенька майже не підіймається з ліжка, зір і слух, жартує, вже “не слухаються”. У чому ж секрет довгожительки? У праці? У добрій вдачі? У міцному корінні роду? Доля відміряла матусі Ніни Никанорівни 98 років життя, а її прабабуся дожила до 105! А може, в усьому разом?