флаг

Новини

Волонтерському руху області вкрай необхідна спільна координація дій
На цьому було наголошено під час організаційно-методичної наради з питань підвищення ефективності взаємодії влади та громадськості щодо підтримки Збройних Сил України, що відбулася 17.11.2014 в райдержадміністрації за участі начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександра Зубченка та представників волонтерських організацій м. Запоріжжя і нашого району.

Участь у заході взяли, зокрема, учні спеціалізованої школи «Надія», школи імені Героя Радянського Союзу А.М. Темника, представники Богданівської школи, досвід якої у волонтерському русі в районі, напевно, найбільший. Також були присутні керівники місцевого самоврядування, представники районних установ та організацій, діяльність яких пов’язана із наданням допомоги: Червоного Хреста, територіального центру соціального обслуговування тощо.

Розпочавши зустріч, Олександр Зубченко окреслив загальний стан волонтерської діяльності на території Запорізької області, наголосивши на необхідності створення громадського волонтерського комітету при облдержадміністрації зі сприяння вирішенню питань, пов’язаних із проведенням Антитерористичної операції на Сході України. Як повідомив посадовець, новостворений дорадчий орган виконуватиме дві головні функції – координуючу та консультативну. Діяльність комітету буде спрямована на формування інформаційного банку потреб військових підрозділів, які беруть участь у АТО, обмін інформацією щодо напрямів їх підтримки, становлення системи надання психологічної допомоги та соціальної адаптації, правової підтримки учасників АТО та родин загиблих.

Далі представники волонтерського руху м. Запоріжжя, Чернігівки та району поділились досвідом своєї роботи, обмінялись контактами для організації подальших взаємовідносин та співпраці у напрямку ефективної організації допомоги бійцям добровольчих батальйонів, Збройним Силам України, Національної гвардії України, прикордонникам. Цікавими були поради запорізьких волонтерів щодо виготовлення для військових речей: «сухого борщу», рецепт якого розтиражовано по школах району, саморобних свічок (жерстяні банки, заповнені парафіном), маскувальних сіток тощо. Також гості із Запоріжжя звернулися до присутніх із проханням надавати посильну допомогу солдатам, які пройшли пекло АТО: юридичну, психологічну, моральну.

На завершення заходу Олександр Зубченко подякував присутнім за патріотизм, небайдужість, ініціативність під час волонтерської діяльності, висловив сподівання щодо ефективності діяльності громадського волонтерського комітету та подальшого формування довіри між владою і волонтерами.