флаг

Новини

Обіточненська і Верхньотокмацька громади проголосували за участь в проекті ЄС/ПРООН
Заступник голови райдержадміністрації Віталій Манич взяв участь у зборах громад Обіточненської і Верхньотокмацької сільських рад, що відбулися 9.12.2014 у рамках реалізації третьої фази проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Саме мікропроекти цих громад були відібрані до участі у третій фазі МРГ.

У зборах громад взяли участь також керівники сільських рад, голова районної ради Олександр Романчук і представник Проекту МГР в Запорізькій області Геннадій Устімов.

Під час загальних зборів громада Обіточненської сільської ради проголосувала за участь у проекті, погодилась створити для цього громадську організацію “Злагода” та обрала її актив.


Верхньотокмачани, які вже брали участь у першій фазі проекту в 2008 році, замінивши вікна в місцевому Будинку культури, доручили участь в МРГ раніше створеній громадській організації “Надія”.

Шляхом голосування громад в обох селах було вирішено реалізувати мікропроекти по енергозбереженню та замінити старі дерев’яні вікна у школах на теплозберігаючі металопластикові. Таким чином сподіваються заощадити на електриці та опаленні. Кошти від економії в майбутньому можна буде використати на інші потреби.

Безпосередньо заміну будуть робити після закінчення опалювального сезону, а завершать – не пізніше липня-серпня 2015 року. Як запевнив Геннадій Устімов, громада, яка втілить свій мікропроект швидко, зможе отримати кошти на реалізацію ще одного. Нагадаємо, що 75% коштів на МРГ-ІІІ надає Євросоюз, 20% – районний та державний бюджети. Громада має зібрати лише 5% від загальної суми. Всього на кожен з проектів ЄС виділяє по 10 тис. доларів США.