флаг

Новини

За підсумками рейтингу діяльності райдержадміністрацій наш район посів в області 15 місце
Аналіз результатів діяльності районної державної адміністрації за підсумками 9 місяців поточного року було здійснено під час наради, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сапальов.

Чернігівський район за підсумками 9 місяців цього року займає в загальному рейтингу по області 15 місце з 20 можливих, проти 18 місця за результатами І півріччя поточного року. Проте, тривогу викликає стан справ у сфері економічного розвитку, зокрема, в сільському господарстві. Показники «населення та ринок праці», «споживчий ринок», «житлово-комунальне господарство» також потребують покращення.

Як зазначила начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Валентина Мамич, район за результатами рейтингової оцінки за 9 місяців 2014 року по напрямку, «економічний розвиток» займає 18 місце. Виробництво промислової продукції в Чернігівському районі здійснює підприємство добувної промисловості ПрАТ «Новополтавський кар’єр». Промислову продукцію виробляє і комунальне підприємство «Чернігівське ВУЖКГ».

Інформація щодо реалізації промислової продукції (робіт, послуг) за січень-вересень 2014 року конфіденційна відповідно до Закону України «Про державну статистику».

Виробництво щебеневої продукції ПрАТ «Новополтавський кар’єр» становить 98% від загального районного обсягу. Товарної продукції тут вироблено на 14,1% більше, ніж за цей період у 2013 році. Кар’єр не має жодного контракту на реалізацію продукції по Україні, реалізація поки що здійснюється виключно до Росії.

КП «Чернігівське ВУЖКГ» за 9 місяців 2014 року підняло з артезіанських свердловин та подало в мережу води на суму 931,1 тис. грн., що складає 100,2% до минулого року. Рівень оплати за спожиту електроенергію з початку року на 01.07.2014 становить 102%.

Про виконання п’яти рейтингових показників економічного напрямку доповів заступник начальника управління агропромислового комплексу райдержадміністрації Сергій Братішко. За його словами, поголів’я ВРХ цьогоріч зменшилося на 3,3%, поголів’я корів – на 6,9%, свиней – на 8,8%. Проте зросло виробництво валової продукції сільського господарства на 7,9%.

По ПСП а/ф «Росія», де утримується 69,2% районного поголів’я ВРХ та 72,4% корів, протягом 9 місяців проводилась робота по оновленню основного стада на більш продуктивне, тому поголів’я і ВРХ, і корів не нарощено, а зменшено. Навіть наявність на звітну дату 41 осіменених телиць, які розтеляться до кінця року, не дозволить виконати план по збільшенню ВРХ.

Зменшення поголів’я свиней виникло за рахунок реалізації поголів’я, яке було на відгодівлі у ПСП а/фірми «Росія», СТОВ «Токмачани» та ТОВ «Укрлан». На кінець року передбачається виконання планових показників згідно з перспективним планом на 2014 рік (17200 голів).

По напрямку «державні фінанси» наш район посів 9 місце. Як зазначила начальник управління фінансів райдержадміністрації Тетяна Хлепітько, всього виконання загального фонду місцевих бюджетів Чернігівського району за 9 місяців 2014 року виконано на 73,2% до річного обсягу. Темп росту надходжень загального фонду до минулого року складає 106,1%, спеціального фонду - 71,7%. У сукупності загального та спеціального фондів місцевих бюджетів Чернігівського району за 9 місяців 2014 року до відповідного періоду минулого року темп росту склав 101,2%, що зазначено у обласному рейтингу.

Заступник начальника Токмацької ОДПІ Ірина Березок повідомила, що збільшився податковий борг до зведеного бюджету на 77,8 тис. грн., або на 86,3% порівняно з початком поточного року. Податковий борг до місцевого бюджету зменшився на 0,4 тис. грн. Заборгованість зі сплати ЄСВ зросла на 24,4%.

За даними начальника управління Пенсійного фонду України Романа Міщенка, станом на 01.10.2014 в загальній сумі боргу борг економічно активних підприємств складає 14,96 %.

За січень-вересень 2014 року проведено 8 засідань робочих комісій з питань погашення заборгованості при райдержадміністрації, на які запрошувались 18 боржників. На виконанні в ДВС знаходиться 7 рішень суду на суму 90,2 тис. грн.

Щодо напрямку «споживчий ринок» район опинився на 14 сходинці рейтингу (9 міс. 2013 р. - 13 місце; 6 міс. 2014 р. - 15). Обсяг обороту роздрібної торгівлі за цей період склав 18,1 тис. грн. або 127,5% до 2013 року (14,2 тис. грн.). Фактори, що стримують зростання обсягів товарообороту, – низький рівень платоспроможного попиту, висока конкуренція та податки, нестача оборотних коштів. На це Віктор Сапальов зауважив, що райдержадміністрація не має інструментів впливу на покращення показника «Темп зростання обсягу обороту роздрібної торгівлі», який є показником добробуту населення, тому що в зв’язку політичною та економічною ситуацією в країні зменшився рівень доходів населення (затримка соціальних виплат), значно зросли ціни, в результаті чого знизилися купівельна спроможність населення.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації Валентина Беспала доповіла про напрямок «населення та ринок праці», за яким район посів 17 місце. Заборгованість з заробітної плати станом на 01.09.2014 склала 97,5 тис грн. Управлінням соціального захисту щотижня проводиться моніторинг своєчасності виплати зарплати і заборгованості з неї, результати якого направляються до ЗОДА.

Щодо напрямку «житлово-комунальне господарство та будівництво житла» (18 місце) доповіла головний спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Світлана Рубанова. Вона охарактеризувала стан справ в житлово-комунальному господарстві. Рейтингова оцінка за напрямком погіршилася на одну сходинку, за підсумками І півріччя – 17 місце, за підсумками 9 місяців - 18. Темп зменшення заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг складає 89,8%. Незважаючи на досить високий рівень сплати населенням за житлово-комунальні послуги, борги за минулі роки майже не зменшуються. Вагомим чинником цього є те, що досить велика кількість мешканців багатоквартирних будинків змінили місце проживання і залишили приватизовані квартири, нарахування проводяться, а сплата відсутня. Заступник голови райдержадміністрації Віталій Манич зазначив, що одним із засобів покращення даної ситуації може бути відновлення практики проведення адмінкомісій при селищній та сільській радах, вжиттґ заходів по списанню багатоквартирних житлових аварійних будинків.

По напрямку «захист прав дитини» (8 місце) начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Людмила Веремій доповіла, що нині на обліку служби у справах дітей перебуває 38 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. На первинному обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають 66 дітей, з них 15 дітей-сиріт і 51 дитина, позбавлена батьківського піклування. Сімейними формами виховання охоплено 54 дитини. За 11 місяців поточного року посиротіло 5 дітей, 2 влаштовано під опіку, 1 дитину усиновлено громадянами України, 1 – в прийомну сім’ю, щодо однієї дитини готуються документи для влаштування під опіку. Протягом поточного року громадянами США усиновлено 6 дітей – інвалідів з КУ «Чернігівський дитячий будинок-інтернат».

Підсумовуючи результати обговорення рейтингових показників Чернігівського району за 9 місяців 2014 року, Віктор Сапальов наголосив, що рейтинг формує певне враження про район в цілому, характеризує добробут населення, ставлення населення до органів влади і місцевого самоврядування. Він ще раз наголосив на необхідності фахового підходу до роботи з підприємствами і підприємцями району, статистичною службою, на недопустимість для району бути на нижчих сходинках рейтингу, бо Чернігівський район має всі підстави бути у першій десятці районів Запорізької області.