флаг

Новини

Олександр Старух зустрівся з лідерами ветеранського руху Запорізького регіону

Голова облдержадміністрації Олександр Старух провів першу зустріч з лідерами обласного ветеранського руху учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил. Мета спілкування – почути про проблеми, налагодити ефективну комунікацію та створити дієвий трикутник «влада-громадськість-соціально-відповідальний бізнес» для підтримки наших захисників.  

Голова Асоціації об’єднань учасників АТО та ООС Михайло Пирог розповів про діяльність цієї громадської спілки, досвід плідної співпраці із Громадською радою та територіальними підрозділами Міністерства ветеранів України. На жаль, багато важливих проблем залишається без вирішення через прогалини у законодавчому полі. 

Олександр Старух впевнений, що ці питання мають вирішуватися комплексно, на рівні Уряду, а оборонцями України різних поколінь має опікуватися одна, вертикально-орієнтовано державна структура.

Ветерани АТО Дмитро Степаненко та Олександр Єрмаков звернули увагу очільника області на медичне обслуговування українських воїнів. В області нараховується понад 16 тис. ветеранів АТО та ООС, кілька тисяч учасників бойових дій у Афганістані та інших локальних конфліктах. На жаль, з нами лишилося зовсім мало героїв-переможців нацизму. Внаслідок недосконалої медичної реформи торік закрили госпітальне відділення обласної лікарні. Через судові суперечки під загрозою опинився унікальний госпіталь для ветеранів на Великому Лузі.

Є доручення Президента України Володимира Зеленського – госпіталь має жити та працювати. Ми прийняли на баланс Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації кілька корпусів колишнього санаторію вартістю 15 млн. грн. Це основа для створення потужного міжобласного центру реабілітації наших захисників з усієї Південної України. Всі разом мусимо активно попрацювати, щоб залучити під цей проект грантові або кредитні кошти міжнародних донорів, – наголосив Олександр Старух.

Ще один важливий напрямок співпраці – обласний центр допомоги учасникам АТО. За словами керівника центру Андрія Несмачного, його головна мета – перший контакт із нашими солдатами, що повернулися додому, допомога в оформленні статусу УБД, зборі документів для видачі землі, постановки на квартирну чергу, отримання субсидії тощо. Олександр Старух впевнений у важливості кадрово-організаційного посилення роботи центру, залучення фахівців з питань соціального захисту, охорони здоров’я, захисту трудових прав тощо. 

Підбиваючи підсумки зустрічі, Олександр Старух наголосив, що відкритий до діалогу із усіма ветеранськими організаціями, а влада робитиме все належне, щоб підтримати людей, які захищали Україну.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю