флаг

Новини

Жителів району навчають, як протидіяти тероризму
У районі триває інформаційно-роз’яснювальна робота щодо залучення громадян до протидії диверсійній, шпигунській та терористичній діяльності. Дане питання обговорюється під час нарад, зборів з представниками громадськості.

Про те, як протидіяти терористам і диверсантам, державним службовцям розповів начальник відділу з питань цивільного захисту населення Віктор Крижко.


Листівки з даною інформацією були також роздані жителям багатоповерхівок в Чернігівці під час обговорення можливості створення об’єднання співвласників громадян.


Відповідні інформаційні матеріали були тиражовані по всім сільським радам, особисті зустрічі відповідної тематики з громадами деяких територій провів перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Сапальов.

Наразі роз’яснювальна робота щодо протидії диверсійній, шпигунській та терористичній діяльності у районі продовжується.

ЗАХИСТИМО НАШ КРАЙ ВІД ДИВЕРСАНТІВ І ТЕРОРИСТІВ
1. Що відбувається сьогодні на Сході України?
Групи диверсантів та терористів за широкої підтримки Росії вбивають та беруть у заручники мирних людей, обстрілюють міста, селища та села, підривають залізниці, мости, знищують школи, лікарні, лінії електропередач та інші об’єкти інфраструктури. Лихо може статися і у нашому домі!
 
2. Як протидіяти диверсантам та терористам?
Найголовніше – бути пильними, небайдужими та відповідальними, звертати увагу на все, що відбувається навколо, особливо, коли Ви перебуваєте у місцях великого скупчення людей – у торгових центрах, на ринках, залізничних вокзалах, автостанціях, на масових заходах та у транспорті.
 
3. На що слід звертати увагу?
* на незнайомих, підозрілих людей, які виділяються манерою поведінки, одягом, говорять з акцентом, не орієнтуються на місцевості;
* на підозрілі предмети (сумки, портфелі, коробки, пакунки), які залишено без догляду на вулиці, у місцях великого скупчення людей, у маршрутках, автобусах, трамваях та тролейбусах, електричках та потягах;
* на автомобілі, що довго та без певної мети стоять поблизу вокзалів, станцій, мостів, електропідстанцій, приміщень органів влади та силових структур, заїжджають на територію лікарень, шкіл, дитячих садків.
 
Не приймайте від незнайомих осіб жодних валіз, пакунків, коробок, будь-яких передач, ні в якому разі не погоджуйтеся «подивитися за речами п’ять хвилин» - всередині можуть бути вибухові речовини та вибухонебезпечні предмети!
 
4. Як розпізнати вибухові речовини та вибухонебезпечні предмети?
* особливий (специфічний) запах, що нехарактерний для навколишньої місцевості;
* шум або дим із предмету; наявність на предметі засобів зв’язку або незвичних деталей;
* розтяжки із проволоки, кріпкої нитки, мотузки.
 
Якщо Ви виявили підозрілі предмети, у жодному разі не доторкайтеся до них, позначте місце небезпечної знахідки та негайно викликайте спеціальні служби!
 
5. Куди звертатись, якщо виявили підозрілих людей або невідомі предмети?
 
101 чи 102 
черговий залізниці (цілодобово) (061) 720-33-30
черговий обласного ГУМВС (цілодобово) (061) 236-78-26
черговий обласного МНС (цілодобово) (061) 787-94-68
черговий обласного СБУ (цілодобово) (061) 764-46-58
черговий центрального апарату СБУ (044) 226-32-32