флаг

Новини

Чернігівський район приєднався до відзначення Європейського тижня місцевої демократії
З 13 по 17 жовтня у Чернігівському районі, як і по всій області, країні, пройшов Європейський тиждень місцевої демократії, що є спільною ініціативою Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Європейського комітету з питань місцевої та регіональної демократії, до якої долучилося 47 держав-учасниць Ради Європи.

Цьогоріч районною державною адміністрацією з приводу проведення у країні Європейського тижня місцевої демократії було розроблено та затверджено районний план заходів, згідно з яким 13-17 жовтня у селищній і всіх сільських радах проведено ряд тематичних заходів з роз’яснення принципів роботи органів місцевого самоврядування, їх повноважень, можливостей та прав громадян щодо вирішення питань місцевого значення.

15-16.10.2014 перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Сапальов провів виїзні зустрічі з громадою та представниками місцевого самоврядування Просторівської та Новополтавської сільської ради, під час яких обговорено основні проблеми даних територій (відсутність централізованого водопостачання, відновлення Будинків культури, оснащення шкіл тощо) та залучення громади до їх вирішення.
 

Заступник голови районної державної адміністрації Віталій Манич, у рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії, провів зустріч з жителями багатоквартирних будинків Чернігівки, під час якої розповів про методи та можливості об’єднання громад для покращення якості життя, навівши, як приклад, створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.


Держслужбовців із основною концепцією Європейського тижня місцевої демократії ознайомила керівник апарату райдержадміністрації Валентина Логвиненко під час проведення апаратного навчання.
 

У ЗНЗ району відбулися лекції, круглі столи, тематичні уроки, турніри інтелектуальних ігор, присвячених питанням територіального устрою та розвитку принципів місцевої демократії в Україні, євроінтеграції, співробітництву між Україною та ЄС. Серед старшокласників проведені бліц-опитування «Демократія – це…», засідання органів учнівського самоврядування на тему: «Місце та роль органів учнівського самоврядування у сучасній школі». Вчителями правознавства організовані інформхвилинки «Перспективи розвитку ЄС», «ЄС на захисті демократії».

У шкільних бібліотеках діють книжкові викладки «Місцеве самоврядування – основа сучасної демократії», «місцева демократія – основа сучасної держави», «Україна та Європа».

15.10.2014 у загальноосвітніх навчальних закладах, у рамках загальнорайонного інформаційного ярмарку «Відчуй, наскільки близька Європа», відбулися огляди літератури про політику, культуру, науку, туризм та звичаї європейських країн.

У бібліотеках Чернігівської ЦБС діяли книжкові виставки «Молодь за майбутнє», «Європейський Союз – сім’я демократичних європейських країн», тематичні полиці «Європейська інтеграція: крок за кроком», «Участь молоді у громадському житті країни», викладки краєзнавчих матеріалів з періодичних видань «Прояви демократії в реальному житті», а також проведені інформаційні години «Європейський Союз, очима українців» (районна центральна бібліотека, Новомихайлівська, Новоказанкуватська сільські бібліотеки), правові години «Місцеве самоврядування сьогодні і завтра» (Хмельницька, Богданівська сільські бібліотеки).

Широкоярський, Просторівський, Верхньотокмацький, Стульневський сільські голови провели зустрічі з учнями загальноосвітніх шкіл даних територій за темами: «Вибори – референдум: виборчі системи як ефективний засіб організації самоврядування», «Місцеве самоврядування – основа сучасної демократії».

Учні старших класів Чернігівської школи імені Героя Радянського Союзу А.М. Темника 14.10.2014 взяли участь у засіданні виконавчого комітету Чернігівської селищної ради.


Можливості участі громади у вирішенні питань місцевого значення також було обговорено під час засідання Комітету при районній державній адміністрації із громадського контролю за діями влади.