флаг

Новини

Презентовано примірники другого і третього томів «Великої української енциклопедії»

На науковій конференції «Традиції та новації в світовій енциклопедистиці» доктор історичних наук, професор, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон презентувала сигнальні примірники другого і третього томів «Великої української енциклопедії».

  • У 2016 році ми видали перший том «Великої української енциклопедії». Сьогодні ми приготували сюрприз і подарунок всім шанувальникам української енциклопедистики - видали сигнальні примірники другого і третього томів. І таким чином завершили літеру «А». Енциклопедії вимірюються за двома основними показниками – за глибиною та обсягом. Наша енциклопедія за глибиною статей, я думаю, буде одна з найкращих, - повідомила Алла Киридон.

Відмінність «Великої української енциклопедії» від попередніх і численних інших енциклопедій, які з’явилися після 90-років минулого століття, – це її україноцентричність.

Українська енциклопедія вводить національний історичний простір у загальносвітовий і європейський.

Одне з найактуальніших завдань науки - боротьба з невіглаством, і в цьому сенсі енциклопедистика відіграє надважливу роль.

Перший том ВУЕ вийшов у 2016 році в рамках програми «Українська книга», яку реалізовував Державний комітет телебачення і радіомовлення України.  Оскільки зараз  можливості участі у програмі немає, а в бюджеті ДНУ «Енциклопедичне видавництво» не передбачено коштів на видання друкованої версії ВУЕ, науковці сподіваються на спонсорську допомогу для тиражування 2-го і 3-го томів енциклопедії.

«Велика українська енциклопедія» ‒ універсальне довідкове видання. Спільними зусиллями співробітників державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» та авторського колективу материкової і діаспорної України енциклопедія готується у двох версіях: як багатотомне видання (ВУЕ) і як сучасний довідковий онлайн-сервіс (е-ВУЕ). Науково-методичний супровід проєкту забезпечують науковці НАН України.

 

За матеріалами Урядового порталу