флаг

Новини

Україна пам'ятає своїх героїв
Завада Богдан Олексійович
Народився 26 червня 1979 р., у м. Запоріжжя.
Загинув 16 липня 2014 р., у с. Маринівка, Донецької області.
Лейтенант, командир роти полку спеціального призначення Національної Гвардії України "Гепард".
В той день блокпост силовиків поблизу прикордонного села Маринівка (Шахтарський район) Донецької області атакували близько 100 бойовиків за допомогою 4 одиниць бронетехніки зі сторони сіл Степанівка та Тарани. Під час бою Богдан Завада прикривав особовий склад та особисто вів вогонь з протитанкового гранатомету. Підбив ворожий БТР та знищив 10 терористів, чим допоміг перегрупуватися бійцям на блокпосту та врятував їм життя.
Указом президента України № 600/2014 від 19 липня 2014 року, за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі, присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

Гутнік-Залужний Iван Вікторович
Народився 18 грудня 1990 р., у м. Запоріжжя.
Загинув 10 серпня 2014 р., м. Амвросіївка, Донецька область.
Лейтенант, командир взводу Національної Гвардії України.
Іван Гутнік-Залужний пішов до армії добровольцем і захищав Батьківщину до останнього подиху. Отримав вогнепальні поранення близько 1-ї години ночі під час обстрілу терористами блокпоста поблизу міста Амвросіївка Донецької області. Медики до останнього боролися за життя офіцера, але поранення виявилося смертельним.
Указом президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Власенко Юрій Олександрович
Народився 3 лютого 1985 р., у м. Кіровоград.
Загинув 3 червня 2014 р., у м. Красний Ліман, Донецької області.
Рядовий, телефоніст взводу управління, 79-ої окремої аеромобільної бригади. Загинув, прикриваючи своїх бойових побратимів, під час нападу терористів на колону в ході бойових дій у Красному Лимані.
Указом президента України № 593/2014 від 15.07.2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Закопайло Максим Олександрович, 25 років
Народився у с. Ківшарівка, Харківської області.
Загинув 16 липня 2014 р., у Луганській області.
Молодший сержант, підрозділу Державної прикордонної служби України.
В лісополосі за два кілометри від державного кордону в Станично-Луганському районі прикордонний наряд натрапив на групу бойовиків, що розміщувала вибуховий пристрій «фугас». В результаті бойового зіткнення прикордонник Максим Закопайло залишився прикривати відхід товаришів до бронетранспортера, врятувавши життя побратимам. Загинув під час бою.
Указом президента України № 619/2014 від 26 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).