флаг

Новини

Енергосервіс - дієвий інструмент, щоб залучати інвестиції в модернізацію шкіл, дитсадків, лікарень

Міністерство енергетики та Держенергоефективності розробили законопроєкт, націлений на зняття бар’єрів для ЕСКО-закупівель на об’єктах державної та комунальної форми власності.

Законопроєктом передбачається приведення у відповідність закону щодо енергосервісу до Закону України «Про публічні закупівлі». Як наслідок, очікується подальше функціонування та мультиплікація енергосервісу як дієвого інструменту для: зменшення споживання енергоресурсів об’єктами державної і комунальної форми власності; скорочення витрат на оплату комунальних послуг; відновлення інвестування в об’єкти державної та комунальної форми власності; підвищення комфорту перебування у бюджетних установах.

За словами т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтина Гури, енергосервіс - це дієвий інструмент, щоб залучати інвестиції в модернізацію шкіл, дитсадків, лікарень та інших бюджетних установ. На даний момент вже є понад 500 укладених ЕСКО-договорів у бюджетній сфері. Економія енергоспоживання при цьому, за різними проєктами, становить від 20% до 70%.

На сьогодні законопроєкт опрацьовується із іншими ЦОВВ. Очікується якнайшвидше його погодження Мінекономіки, Мінрегіоном та Мінфіном.

 

За матеріалами Урядового порталу