флаг

Новини

Районні урочистості до Дня Конституції України

 У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безумовно, належить День Конституції України – свято волі, миру і доброї  злагоди всіх громадян на основі закону і справедливості.

26 червня, напередодні Дня Конституції України голова райдержадміністрації Василь Попюк, керівництво районної та селищної рад прийняли участь в районних урочистостях з нагоди визначного Державного свята.

Вітаючи учасників зібрання, голова РДА закликав присутніх шанувати символи нашої державності, шанувати Основний Закон України, який засвідчує, що Україна – це вільна, незалежна й демократична країна.

«Двадцять чотири роки тому прийняття цього документа стало однією з найважливіших віх історії незалежної України. У ці дні ми маємо усвідомлювати, що 28 червня, це не лише той день, коли було прийнято Конституцію України. Це день, коли сталася визначна подія у житті нашої держави – утворено особливий інститут правової системи країни, за яким передбачено подальший розвиток нашої держави і нашого суспільства. Конституція для кожної країни – це як паспорт держави, як паспорт для кожного громадянина. Це те, що зміцнює нашу країну, сприяє її політичному єднанню, її соціально-економічному розвиткові. І якщо ми поважаємо себе, свій народ, свою мову і культуру, то це означає, що ми маємо поважати й державне законодавство», – зазначив Василь Попюк.

Після виступів присутні поклали квіти до погруддя Тараса Григоровича Шевченка на честь 24-ї річниці Конституції України.

У зв’язку з карантинними заходами, районні урочистості відбулися з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами та доповненнями).