флаг

Новини

Чернігівці вшанували "Дзвонами пам’яті" жертв війни
У неділю, 22 червня, біля Меморіалу Слави в Чернігівці відбувся мітинг-реквієм “Дзвони пам’яті” з нагоди вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Чернігівці та гості селища згадали тих, чиї життя забрала та скалічила війна.

Пам’ять загиблих було вшановано запалюванням свічок, хвилиною мовчання, а також покладанням квітів до Меморіалу Слави. Голова райдержадміністрації Олександр Лісняк щиросердно подякував ветеранам за те, що вони захистили Україну у весь світ у ті далекі роки: “Ми шанобливо схиляємо голови перед ветеранами, які на своєму власному прикладі показали, як треба стояти на захисті своїх домівок і країни”.


Слова вдячності визволителям і трудівникам тилу, солдатським вдовам адресував і голова районної організації ветеранів Олександр Дядя.

Неділя 22 червня 1941 року — день, коли фашистська Німеччина розв’язала війну з Радянським Союзом, увійшов чорною сторінкою в життя нашого народу і залишився в історії як День скорботи та вшанування в Україні жертв війни. Із 27 мільйонів радянських людей, загиблих у роки війни, 7 млн. були українцями. 4,5 млн. з них загинули на полі бою. Лише за приблизними даними, за період Великої Вітчизняної війни Радянський Союз втратив понад 12 млн. солдат: 6 млн. - загиблих у боях, мільйон - померлих від ран та нещасних випадків, а також більше 5 млн. тих, хто не повернувся з концтаборів або зник безвісти. Близько 11 мільйонів громадян СРСР загинули від невиправданої та жорстокої окупації, три мільйони людей не повернулися з примусових робіт.