флаг

Новини

У районі обговорили зміни до Головного Закону країни
Загальнорайонні збори представників трудових колективів, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських організацій щодо обговорення проекту змін до Конституції України відбулися 20.06.2014 року в районному центрі культури та дозвілля.

Провів збори голова районної державної адміністрації Олександр Лісняк. Він відзначив, що те, що таке обговорення відбувається напередодні загальнодержавного свята Дня Конституції України є досить символічним, а також наголосив на винятковій важливості змін, які відбуваються у нашій країні.


Виступили з детальним роз’ясненням пропонованих змін до Конституції України перший заступник голови РДА Віктор Сапальов, І заступник начальника Чернігівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області Олег Кікоть, начальник Чернігівського РУЮ Ірина Усенко, прокурор району Андрій Бутенко, голова районної організації Профспілки працівників освіти Олександр Коротич, учитель історії СШ «Надія» Олександр Мірошніченко, Богданівський сільський голова Олександр Шепель, окресливши зміни до Головного Закону кожен у межах своєї компетенції та сфери діяльності.


Серед пропозицій, які прозвучали від громадськості, внести до проекту нової Конституції порядок відкликання народних та місцевих депутатів, обирати голів районних та обласних державних представництв шляхом голосування усієї громади, зняття недоторканості з депутатів Верховної Ради та зменшення їх кількості принаймні на третину, закріпити за державними представництвами право контролю за цінами на медичні препарати, оговорити вікові обмеження для депутатів Верховної ради, які мають бути не молодшими 35 років та обласних і районних депутатів, чий вік має перевищувати 30 років.

Також було принято рішення зборів, де відзначено, що глибинне реформування конституційних засад в Україні є вимогою часу, запорукою розвитку нашої держави на шлиху демократичних перетворень, гарантом надійного захисту прав і свобод громадян. Перерозподіл владних повнловажень між центром і регіонами надасть реальних важелів впливу органам місцевого самоврядування, територіальним громадам сіл, селищ. У даному рішенні також відзначено, що питання внесення змін до Конституції повинні вирішуватися тільки в комплексі з оновленням всієї нормативно-правової системи. А сильне місцеве самоврядування неможливе без розвиненої економічної бази.