флаг

Новини

З’явився перший освітній серіал про відкриті дані для бізнесу

Міністерство цифрової трансформації України спільно з USAID/UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» презентували освітній серіал «Відкриті дані для бізнесу».

Це перший освітній серіал про відкриті дані в Україні, розрахований саме на бізнес-аудиторію.

Перегляд освітнього серіалу дозволить:

  • знати, що таке відкриті дані;

  • розуміти цінність відкритих даних для бізнесу;

  • надихнутися кейсами українського та міжнародного бізнесу;

  • оцінити ризики використання даних;

  • віднайти оптимальну бізнес-модель використання даних.

Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зазначила, що опублікованими даними можна користуватися частіше та з більшою користю.

- Коли ви проглянете освітній серіал, то зможете застосовувати відкриті дані для перевірки потенційного партнера у бізнесі, постачальника, чи для вибору найкращої водойми для відпочинку з сім’єю. І в цьому велика мета освітніх проектів – зробити життя комфортнішим, наповненим, легшим, показавши, як користуватися вже доступними інструментами, — підкреслила Валерія Іонан.

Відкриті дані – це про рівний доступ до інформації, що сприяє чесній конкуренції на ринку, про підзвітність роботи державних органів, запобігання корупції, економічний потенціал та соціальну користь. Крім того, дані допомагають бізнесу приймати обґрунтовані рішення, віднаходити можливості для економії та вдосконалення своєї діяльності. Тому важливо, щоб бізнес мав достатньо знань та інструментів щодо можливостей використання відкритих даних.

Відкриті дані – це не персональні дані. Не треба боятися, що твоя приватна особиста інформація потрапить кудись до відкритих джерел.

Освітній серіал доступний для перегляду на платформі Дія.Цифрова освіта

 

За матеріалами Урядового порталу