флаг

Новини

Закупівля лікарських засобів у 2020-2021 роках під контролем МОЗ

Міністерство охорони здоров’я розробило нормативну базу для закупівлі лікарських засобів у 2020-2021 роках, затвердило їх перелік з Урядом і тримає ситуацію під контролем. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

  • Документи для закупівлі лікарських засобів, які ми почали оформлювати з квітня, потрібно було зробити ще у першому кварталі. Ми одразу включилися в роботу: розробили нормативну базу і затвердили перелік лікарських засобів на засіданні Кабінету Міністрів. Нам ще потрібно прийняти ряд документів, які зараз закінчують своє проходження. І одразу почнемо закупівлю за кошти 2020 року. Країна буде з лікарськими засобами, які потрібні нашим пацієнтам, - підкреслив Максим Степанов.

Як наголосив Міністр, зараз поставки лікарських засобів в Україну відбуваються з двох джерел: через міжнародні організації і ДП “Медичні закупівлі”. У бюджеті 2020 року на це передбачено близько 10 млрд грн.

При цьому лікарські засоби, які постачаються в Україну в 2020 році, закуповуються за кошти, перераховані у 2018-2019 роках.

  • Ми на постійному зв’язку з нашими міжнародними партнерами, розуміємо що і в які терміни треба поставляти. Ми керуємо ситуацією щодо забезпеченості наших громадян лікарськими засобами в 2020 та 2021 роках, - резюмував Максим Степанов.За матеріалами МОЗ