флаг

Новини

Завтра на засіданні Уряду будуть прийняті рішення щодо наступних карантинних послаблень

Досі для жителів області найболючішим питанням залишається робота громадського транспорту. Щодня на обласну гарячу лінію контактного центру за номером 0800-503-508 надходить чимало звернень, присвячених цій темі.

Нещодавно ми публікували  роз’яснення Міністра інфраструктури України Владислава Криклія, що присвячено цій темі. За його словами, транспорт розпочне роботу за двох умов: зниження та стабілізація статистики поширення COVID-19 і мінімальний ризик для здоров’я громадян України. Оперувати точними датами за відсутності цих умов не можна. Розпочнеться «повернення транспорту» з автомобільних перевезень.

Вчора Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з 22 травня Україна буде переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень. Модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я.

Планується дозволити рух міського і приміського наземного транспорту, дозволити проведення спортивних змагань без глядачів, також дозволити роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м.

Рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні Уряду в середу.

Не менш актуальним для жителів Запорізького регіону є старт курортного сезону.

Вчора Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що МОЗ провело консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України, за результатами яких вирішено, що відкривати пляжний сезон в Україні - це безпечно.

Спеціалісти підтвердили, що сіль у морській воді разом із сонячним ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудник коронавірусної хвороби. Тому в Україні буде дозволено відкрити пляжний сезон. Незважаючи на те, що у прісній воді збудник має можливість виживати, за наявними у науковців даними, у річках з проточною водою інфікуватися досить складно. Це можливо тільки при близькому контакті.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю