флаг

Новини

На черзі денній координаційної ради – соціальний захист неповнолітніх
Найгострішим під час проведення засідання координаційної ради з питань соціального захисту неповнолітніх, що пройшло 17.06.2014 року в Чернігівській районній державній адміністрації, стало питання виховання дітей в Чернігівській школі-інтернаті.

Провів засідання голова координаційної ради, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сапальов за участі спеціалістів служби у справах дітей, представників ЦРЛ, відділу освіти, молоді та спорту, РЦСССДМ, управління соціального захисту населення, відділу культури та туризму, дільничного інспектора Чернігівського РВ УМВС України в Запорізькій області, районного центру зайнятості, прокуратури.

Занепокоєння присутніх викликав стан організації виховної роботи в КУ «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат» з дітьми із девіантною поведінкою. Основна проблема – це намагання педагогів інтернату «покрити» негідні вчинки вихованців закладу. Як наголосив перший заступник голови РДА Віктор Сапальов, така обстановка створює у дітей хибне уявлення власної безкарності.

За підсумками обговорення цього питання члени координаційної ради вирішили підготувати лист до Департаменту освіти із пропозицією провести власне розслідування фактів порушення правил поведінки вихованцями закладу та фактичної бездіяльності педагогічного колективу. Також службі у справах дітей було доручено надати колективу школи роз’яснення щодо їхніх першочергових дій при тому чи іншому факті порушення вихованцями дисципліни.

Також під час засідання було розглянуто хід організації літнього відпочинку та тимчасового працевлаштування неповнолітніх улітку 2014 року. Координатором такого оздоровлення в районі виступає УСЗН. Інші ж відділи та організації, у міру своєї сфери діяльності та повноважень, були запрошені долучитися до оздоровлення та працевлаштування неповнолітніх.

Клубним закладам району, у рамках розгляду питання організації роботи сільських будинків культури з дітьми та підлітками в літній період за місцем проживання та організації зайнятості дітей в період літніх канікул, було рекомендовано організувати свою роботу так, щоб максимально залучати дітей, які проживають у сільській місцевості, до культурного відпочинку.

Завершилося засідання питанням стану виконання заходів з попередження насильства над дітьми в сім’ях та навчальних закладах. Таких випадків впродовж року в районі, на щастя, не було.

– Координаційна рада – орган дорадчий, але ми збираємося не просто для того, щоб обговорити проблеми, що існують, а для того, щоб запустити певну ланцюгову реакцію, наслідком якої стала б зміна існуючого стану справ, – наголосив наприкінці засідання Віктор Сапальов.