флаг

Новини

У Чернігівському дитячому будинку інвалідів відкрито новий корпус
Урочисте відкриття нового корпусу сімейного типу для дітей-інвалідів Чернігівського дитячого будинку-інтернату (с. Калинівка) та другої групи соціальної адаптації вихованців «Щаслива оселя» відбулося 03.06.2014 року у рамках реалізації спільного проекту Департаменту соціального захисту населення ОДА та благодійного фонду «Щаслива дитина».

Участь у відкритті взяв, зокрема, перший заступник голови облдержадміністрації Григорій Самардак, який привітав учасників заходу від імені голови облдержадміністрації Валерія Баранова та наголосив, що соціальний захист найуразливіших верств населення – це один з найпріоритетніших напрямків роботи влади, тож йому приділяється особлива увага.

Також підтримати та привітати діток, які проживатимуть у реконструйованому корпусі, завітали директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан, виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Віктор Сапальов, голова районної ради Олександр Романчук, начальник управління соціального захисту населення Олександр Борода.


Вихованці закладу підготували для гостей свята подарунки, виготовлені власними руками, а також святковий концерт. Після урочистого перерізання стрічки учасники заходу оглянули новий корпус будинку-інтернату та ознайомилися з умовами проживання його вихованців. Проживати у будівлі будуть 9 дівчаток-інвалідів.


Як повідомив директор Чернігівського дитячого будинку-інтернату Микола Славов, усього в закладі нині проживають 145 вихованців з вадами фізичного та розумового розвитку, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування. Штатна чисельність працівників установи складає 131 особу. Для проживання використовуються шість капітальних житлових корпусів загальною площею 1983 кв. метри та три літні павільйони. Також у будинку-інтернаті є санітарно-медична частина, їдальня з харчоблоком, дитячі майданчики, банно-пральний комбінат, хлібопекарня, котельня на пічному паливі, підсобне господарство (свині та велика рогата худоба) та сад. Вихованці забезпечуються раціональним п’ятиразовим харчуванням у межах передбачених натуральних норм.

З 2007 року Чернігівський дитячий будинок-інтернат тісно співпрацює з благодійним фондом «Щаслива дитина», який очолює Альберт Павлов. Фонд не тільки привертає увагу суспільства до проблем дітей з особливими потребами, а й безпосередньо бере участь у їх розв’язанні. Як повідомив президент благодійного фонду «Щаслива дитина» Альберт Павлов, за ці роки було проведено навчання працівників закладу, в тому числі - на міжнародних семінарах, з питань сучасних методик організації соціального обслуговування дітей з особливими потребами. Також було запроваджено нові методики реабілітації дітей, залучено волонтерів з України та інших країн світу (Японії, Південної Кореї, США, Великобританії тощо).

Перша група соціальної адаптації вихованців «Щаслива оселя» була створена в 2011 році.

- Департаментом соціального захисту населення ОДА спільно з благодійним фондом «Щаслива дитина» реалізується проект «Створення будинку соціальної адаптації для дітей з особливими потребами на території дитячого будинку-інтернату». У рамках цього проекту ми відкриваємо групу «Щаслива оселя» у відреставрованому будинку, обладнання та умови проживання в якому дозволять максимально наблизити проживання дев’яти вихованців до сімейного. Для проведення реставрації будівлі використано бюджетні кошти та залучені Фондом благодійні надходження, - повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан.