флаг

Новини

Алкогольна залежність може призвести до позбавлення батьківських прав
Питання про позбавлення батьків батьківських прав – одне з найнепростіших у роботі комісії з питань захисту прав дітей при Чернігівській райдержадміністрації. Саме воно стало чи не основним під час засідання, що відбулося 26.05.2014.

Єдине, що може примусити комісію прийняти позитивне рішення щодо вилучення дитини з родини – пряма загроза життю та здоров’ю малюка. Саме на цьому наголосив голова комісії, заступник голови райдержадміністрації Віктор Сапальов, звертаючись до членів комісії, серед яких – представники служби у справах дітей, юридичного відділу РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти, молоді та спорту, селищної ради, районного управління юстиції.


Розглянувши всі матеріали, надані службою у справах дітей, комісія дійшла висновку, що жителька Чернігівки, мати 4 дітей, на 3 з яких її раніше було позбавлено прав, не зможе виховати свого четвертого малюка. Дитині ледве виповнилося півроку, а вона через не вилікуване вчасно захворювання отримала патологію. До того ж батьки дитини постійно перебувають у стані алкогольного сп’яніння.

Алкогольна залежність стала причиною розгляду ще однієї справи про позбавлення батьківства матері з Новомихайлівки. Проте члени комісії вирішили дати жінці останній шанс за умови, що вона та її співмешканець почнуть лікування від алкоголізму.

Також під час засідання було розглянуто питання надання дозволу органу опіки та піклування на зняття коштів із особистих рахунків дитини-сироти й дитини, позбавленої батьківського піклування, 11-класників Чернігівської школи-інтернату, для підготовки до випускного та поїздок для проходження ЗНО тощо.