флаг

Новини

На засіданні колегії обговорили проблеми забезпечення правопорядку та погашення заборгованості із виплат заробітної плати в районі
Засідання колегії під головуванням виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Віктора Сапальова відбулося 22.05.2014 в РДА. Серед питань, які порушувалися під час засідання – забезпечення дотримання норм Конституції і законів України забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян на території Чернігівського району Запорізької області протягом минулого періоду 2013 року та стан погашення заборгованості із виплат заробітної плати в Чернігівському районі.

Щодо першого питання, як зазначив заступник начальника Чернігівського РВ ГУМВС України в Запорізький області Володимир Фівка, протягом 2013 року оперативна обстановка на території району була напружена, але залишалась під контролем. Так протягом минулого року у журналі єдиного обліку Чернігівського районного відділу було зареєстровано 1414 заяв про кримінальні правопорушення та пригоди (за аналогічний період минулого року було 1587заяв). Зменшення статистичної звітності по реєстрації пов'язане з суворим контролем за станом реєстрації, зменшенням таких категорій злочинів, як незаконний обіг наркотичних речовин, незаконне зберігання зброї та ін. За всіма зареєстрованими повідомленнями проводились перевірки.

На території району за звітній період було скоєно 109 тяжких кримінальних правопорушень без врахування закритих, які у структурі злочинності складають 19%. У сфері незаконного обігу наркотиків виявлено 10 кримінальних правопорушеннь. Злочинів проти життя та здоров'я особи (вбивства, тяжкі тілесні ушкодження) протягом зазначеного періоду скоєно 2, що складає 0,34%. Серед вчинених кримінальних правопорушень, як і раніше, переважають злочини корисливої спрямованості (крадіжки, шахрайства, незаконне заволодіння автотранспортом), які у структурі злочинності складають 30,6%.

Протягом 2013 року до ЄРДР внесено інформацію про скоєння таких видів кримінальних правопорушень: крадіжок - 236 (158 за минулорічний період), шахрайств – 17 (4), незаконних заволодінь транспортними засобами - 12 (9), фактів хуліганства - 11 (2), злочинів у сфері НОН – 10 (13), незаконне поводження зі зброєю – 8, ДТП зі смертельними наслідками – 5 (3), тяжких тілесних ушкоджень – 4 (3), грабежів – 3 (3), зґвалтувань – 1. При цьому, 1,9% злочинів було скоєно неповнолітніми, 7,5 % – у стані алкогольного сп’яніння.

Нині щоденно для забезпечення охорони громадського порядку на території Чернігівського району виставляється 1 патрульний наряд (протягом літнього сезону патрулювання здійснювалось 1-2 нарядами), які забезпечують охорону громадського порядку на території смт Чернігівка.

Аби забезпечити дотримання норм Конституції і законів України на території Чернігівського району, Володимир Фівка запропонував протягом поточного року спрямувати зусилля на організацію моніторингу та збору інформації, її аналіз і обмін з іншими як правоохоронними органами, так і місцевим самоврядуванням з метою недопущення порушень громадського порядку. Також серед його пропозицій: відпрацювати територію навколо місць проведення офіційних масових заходів; разом з представниками місцевих органів влади провести зустрічі з керівниками політичних партій та громадських організацій, які мають намір проводити масові заходи та акції; продовжити долучати до охорони громадського порядку членів громадських формувань та громадських помічників дільничних працівників міліції; особливу увагу звертати на посилення правопорядку в місцях масового перебування людей, здійснення профілактичних відпрацюваннь місць дозвілля і відпочинку громадян (особливо кафе, барів, дискотек, паркових зон, інших місць); здійснювати заходи з попередження, припинення фактів вандалізму, наруги над могилами; постійно тримати на контролі кількість вулиць, що освітлені у темний час доби (реально працюють освітлюючі прилади) / їх відсоток від загальної кількості вулиць на території обслуговування; протягом року проводити якомога більше масових заходів за ініціативи місцевих органів виконавчої влади щодо пропаганди здорового способу життя, дитячих свят; аналізувати облік житла, де проживають особи похилого віку, самотні, особи, які визнані недієздатними, психічно хворі, інші особи, які потребують опіки, та хворі на алкоголізм і наркоманію, з метою запобігання фактам знущання над ними, незаконного відчуження їх житла; через засоби масової інформації рекомендувати як підприємцям, так і громадянам встановити системи охорони та сигналізації.

Щодо питання стану погашення заборгованості із виплат заробітної плати в Чернігівському районі, за словами начальника управління соціального захисту населення Анатолія Бороди, з початку року було погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 134,8 тис. грн.


За статистичними даними, станом на 01.05.2014, в районі обліковується заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 68,1 тис. грн. на підприємствах некомунальної форми власності. Керівникам 13 сільгосппідприємств району, що звітували про низький рівень оплати праці, було направлено листи про необхідність дотримання вимог з оплати праці згідно з Галузевою угодою на 2014-2016 роки.

У поточному році проведено чотири засідання районної комісії, на яких були розглянуті питання погашення заборгованості із заробітної плати, ліквідації боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та покращення оплати праці на підприємствах сільського господарства району. В січні-квітні поточного року проведено 8 обстежень щодо дотримання законодавства з оплати праці, у ході яких виявлено 5 порушень. За результатами обстежень 2 працівникам надано щорічну та соціальну відпустки, 5 працівникам доплачено заробітну плату в сумі 0,9 тис. грн. Керівникам підприємств, на яких виявлені правопорушення, надано пропозиції та терміни для їх усунення.

За підсумками засідання колегії були прийняті відповідні розпорядження.