флаг

Новини

Задля забезпечення інсуліном пацієнтів з діабетом в регіони направлять понад 650 мільйонів гривень

На сьогодні забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом адмініструє місцева влада, у розпорядження якої й підуть гроші згідно з рішенням Кабміну.

Відповідну Постанову прийняв Кабінет Міністрів України. Цим рішенням кошти, які були передбачені на забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом у Програмі медичних гарантій, були спрямовані у субвенцію для регіонів.

На сьогодні забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом адмініструє місцева влада, у розпорядження якої й пішли гроші згідно з рішенням Кабміну. Відповідальність за їхнє ефективне та раціональне використання лежить саме на органах місцевого самоврядування.

Раніше кошти на забезпечення хворих на діабет, які потребують інсулінотерапії, були  закладені у Програмі медичних гарантій, яка у повному обсязі запрацює 1 квітня 2020 року. Разом з тим, забезпечення повноцінного виписування та відпуск препаратів інсуліну для лікування хворих на діабет за електронним рецептом можливі за умови готовності всіх учасників процесу: аптек, лікарів, фармвиробників та пацієнтів. На сьогодні ця підготовка триває та планується, що адміністрування програми реімбурсації препаратів інсуліну перейде до НСЗУ з 1 жовтня 2020 року.

Так, НСЗУ стане єдиним платником за програмою, рецепт буде виключно електронним. А всі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою реімбурсації «Доступні ліки».

Зазначимо, що за рік роботи програми реімбурсації «Доступні ліки»  понад 2 мільйони пацієнтів отримали лікарські засоби за електронними рецептами, а НСЗУ виплатила аптекам за відпущені ліки 880 мільйонів грн.

 

За матеріалами Урядового порталу