флаг

Новини

Як будуть проводити експрес-тести у регіонах: роз’яснення МОЗ

Міністерство охорони здоров'я України нагадує громадянам про відповідальне ставлення до ситуації. Якщо у вас є ознаки гострого респіраторного захворювання, – телефонуйте до свого сімейного лікаря. Екстрена медична допомога виїжджає тільки на невідкладні випадки. Медичні працівники екстреної допомоги не будуть проводити тест на COVID-19.

Зазначимо, в ніч перед понеділком Україна отримала першу партію медичних засобів, в тому числі експрес-тести та ПЛР-тести з Китаю. Вчора увечері усі медичні засоби були передані регіонам. Сьогодні зранку голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок разом із медиками та епідеміологами переглянули медичний вантаж, що прибув в область. На сьогодні Запорізька область забезпечена необхідною кількістю тестів, а медики – засобами індивідуального захисту.

Медики наголошують, що експрес-тести будуть використовуватися лікарями закладів охорони здоров'я для «санітарного сортування». Тобто медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідних протиепідемічних заходів.

 

За матеріалами Урядового порталу