флаг

Новини

Що почитати, вивчити, переглянути: поради від Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації підготувало декілька підбірок, які допоможуть під час карантину провести із власною користю.

Приміром, можна пройти навчальні онлайн курси:

Дія. Цифрова освіта

Розпочато добірку із власної платформи, створеної Міністерством цифрової трансформації – Дія. Цифрова освіта. Тут ви безкоштовно зможете навчитися цифрової грамотності, пройти курс для вчителів із цифрових навичок, дізнатися про безпеку дітей в інтернеті та прослухати курс «Смартфон для батьків». Усі курси подані у зручному форматі серіалів і стануть у пригоді вашим батькам. На карантині часу вдосталь, тож опанувати усі курси можна з легкістю. Бережіть батьків від зайвих контактів з людьми під час карантину, а наші курси вам допоможуть у цьому.

Ed-Era

Платформа, де ви можете повторити шкільні предмети, познайомитися з медіаграмотністю, основами правознавства та ще багато іншого. Також на платформі чимало цікавих оглядів, освітніх трендів та навіть своя бібліотека. Це все безкоштовно.

Phrometheus

Платформа масових відкритих онлайн курсів Prometheus – перший та найбільший проєкт безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Курси на цій платформі розділені за циклами: курси англійської мови, підприємництва, громадянської освіти, роботи з даними, підготовка до ЗНО та інші.

Brand Father

Курс для тих, хто створює свій бізнес з нуля або намагається повернути його до життя. Андрій Федорів дає покрокову інструкцію для власників бізнесу: де взяти ідею, як перейти від хаосу до системи і уникнути грубих помилок. Один епізод – одна проблема.

 

Що можна почитати?

Євген Черняк, «Big money. Принципы первых»

Ця книга стала бестселером 2019 року. Кожна її глава – це не просто відверта історія від першої особи, це ще і добірка життєвих правил та принципів у бізнесі, які і принесли героям книги десятки мільйонів доларів. Тут ви знайдете список книг, які мотивували мільйонерів на певні вчинки, а також дізнаєтесь всю правду про запаморочливі злети, невдачі та підйоми, зраду та крадіжки співробітників, співбесіди й пошук надійної команди. Але головне, що ця книга є потужним мотиватором, адже вона не просто дає безліч корисної інформації, але і буквально заряджає енергетикою грошей та змушує діяти.

Богдан Логвиненко, «Ukraїner. Країна зсередини»

«Ukraїner. Країна зсередини» – це не просто краща книга 2019, це мотиваційно-надихаючий подорожній нарис, який показує незвідані, екзотичні куточки нашої країни та мотивує вирушити в захопливу подорож Україною. Цю книгу варто прочитати кожному, адже вона не просто знайомить читача з Україною, але й культивує патріотизм.

Сергій Лойко, «Аеропорт»

Головна книга про війну, якої мало не бути. «Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художня вигадка, заснована на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

Сергій Жадан, «Ворошиловград»

Книга року ВВС. Цей роман Жадана визнає кращим за десять років існування конкурсу. В анотації видавництва сказано, що роман «Ворошиловград» – твір жорсткий, меланхолійний та реалістичний. «Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам’ять. І все, що ти можеш їм протиставити, – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички. Історії українського рейдерства присвячується».

Володимир Лис, «Століття Якова»

Найкращий роман десятиріччя – короноване слово, яке вразило літературну Україну! Роман – своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СРСР. Доживши до держави Україна, він опинився перед обличчям і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.

 

Українське кіно

«Черкаси»

Коли масштабний проєкт, заснований на реальних подіях – та ще й на воєнну тему, з’являється в кінопрокаті, ми зазвичай кривимося від такого патріотичного кіно. На Одеській прем’єрі «Черкаси» з легкістю зламали цей стереотип. Фільм охоплює події березня 2014 року, коли російські військові захопили судно 311 «Черкаси» під час анексії Криму. Двоє хлопців із села намагаються подолати тиск служби у ВМС ЗСУ, але таке випробування перевірить на міцність і їхні принципи.

«Захар Беркут»

Історичний екшн режисера Ахтема Сеітаблаєва відзняли за однойменною повістю Івана Франка. У фільмі покажуть боротьбу маленької української громади з монгольською ордою на чолі з ханом Бурундаєм. Команда відважних українських селян і брати Беркути розробляють план, щоб назавжди зупинити численного ворога і витіснити його з Карпатських гір. Три тисячі костюмів ручної роботи, сотні одиниць зброї, 250 артистів масових сцен, українські та іноземні актори, побудовані селища і грандіозні декорації гірської ущелини, дивовижні постановки зіткнень – все це обіцяє яскраве видовище.

«Наші котики»

 2014 рік назавжди перевернув звичайне життя українців, та й у світову історію увійде початок війни Росії проти України в Донецькій і Луганській областях. Тоді нашу Батьківщину захищали актор, продавець квітів, футбольний тренер, інженер. Одним словом – добровольці. Цим людям дали те, що було, а було тоді небагато... Особливо порівняно  з озброєними до зубів «сусідами».

«Ціна Правди»

«Ціна правди» – перший фільм в історії українського кінематографа, який стає доступним для людей з вадами зору та слуху. Завдяки мобільним застосункам Earcatch та Subcatch, люди з порушенням зору чи слуху зможуть отримувати тифлокоментар або адаптовані субтитри у своєму смартфоні під час будь-якого сеансу фільму в усіх кінотеатрах. Події розгортаються в 1933 році. Радник прем’єр-міністра Великобританії та журналіст Гарет Джонс (Джеймс Нортон) приїздить до Москви з наміром взяти інтерв’ю у Сталіна. Його нова знайома Ада Брукс (Ванесса Кірбі) відкриває йому очі на те, що відбувається у Радянському Союзі. Ризикуючи власним життям та переховуючись від радянських спецслужб, Гарет Джонс робить репортаж про Голодомор в Україні. Відверта публікація надихає письменника Джорджа Оруела на написання книги «Колгосп тварин».

«Продюсер»

Український комедійний роуд-муві про молодого самовпевненого продюсера, який повинен доставити велику суму грошей на знімальний майданчик. Стикаючись з багатьма перешкодами по дорозі, як неймовірно смішними, так і небезпечними для життя, він проходить багато життєвих уроків. У фільмі зібрано неймовірну кількість зірок українського медіапростору.

 

За матеріалами Урядового порталу