флаг

Новини

В Запоріжжі відбулося засідання Ради отаманів України
16 травня в Запоріжжі відбулося засідання Ради отаманів України. До козацької столиці приїхали представники козацьких організацій з усієї України, повідомляє zap-kozak.jimdo.com.

Перед початком засідання делегація отаманів на чолі з Верховним отаманом об’єднання ради українського та зарубіжного козацтва О.П. Левандо зустрілися з головою Запорізької обласної державної адміністрації В.О. Барановим та обговорювали шляхи розвитку козацтва на Запоріжжі та в Україні.

На зібранні були порушені питання національної безпеки та протидії агресії з боку російського уряду.

– Я пишаюсь тим, що ми змогли об’єднати всі патріотичні сили Запорізького краю, серед яких представники громадських, культурних, релігійних організацій. Об’єднавши справжніх патріотів для захисту регіону, ми вберегли Запорізьку область від сепаратизму, – наголосив очільник регіону. Глава області зазначив, що, згідно з соціологічними дослідженнями, 90 відсотків жителів регіону виступають за єдину Україну.

Під час зборів також звучали пропозиції створення в області козацького військового училища або ліцею, визначення типової форми для усіх козацьких організацій країни. Нагальною потребою є прийняття Верховною Радою України Закону про козацтво, а також визначення, кому мають підпорядковуватись козацькі організації під час оголошення воєнного стану.

За підсумками обговорення прийнято звернення Ради отаманів України до українського народу, у якому, зокрема, йдеться про необхідність єднання в ім’я України, консолідації зусиль задля підтримки Збройних сил, Національної гвардії, загонів самооборони та захисників блок-постів у всіх регіонах.