флаг

Новини

З обіду 18 березня припиняється рух залізничного та автобусного транспорту між населеними пунктами області

Під керівництвом голови Запорізької облдержадміністрації Віталія Туринка відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій області. Участь у заході взяли перший заступник голови Іван Федоров, заступник голови Володимир Тарасенко, керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко, керівники структурних підрозділів та члени регіональної комісії.

– Ми продовжуємо роботу по запобіганню поширенню коронавірусної інфекції в нашій області. Небезпека полягає у тому, що ми всі не знаємо, хто заразився, а у кого ще не проявились симптоми. Тому потрібно діяти на попередження. Як ви знаєте, вчора Кабінетом Міністрів України ухвалена постанова щодо обмежувальних заходів. Сьогодні ми більш детально обговоримо додаткові заходи щодо запобігання поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, – звернувся до присутніх Віталій Туринок.

Заступниця директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Ірина Пирожанська повідомила, що підприємствами регіону проводяться профілактичні заходи з недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19 при наданні транспортних послуг.

– На вокзалах Запорізької області проведена та буде продовжуватись дезінфекція приміщень. Щоденно здійснюється вологе прибирання салонів автобусів та обробка дезінфекційними засобами (місце водія, внутрішні поверхні салону, сидіння, двері, підвіконня, поручні тощо). З водійським складом на внутрішньообласних автобусних маршрутах проведено інструктажі щодо основних профілактичних індивідуальних заходів. Від завтра вводяться заходи щодо заборони перевезення пасажирів у громадському транспорті між населеними пунктами та обмежувальні заходи стосовно перевезення пасажирів у міському транспорті (не більше 10 осіб), – розповіла вона.

За результатами обговорень були прийняті наступні рішення. Головам райдержадміністрацій заборонити та рекомендувати міським головам, головам сільських, селищних, міських рад ОТГ з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року

  • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями);
  • перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху;
  • перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;
  • заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення;

Окрім цього, Віталій Туринок зобов’язав СП «Запорізька дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» зупинити з 12 год. 00 хв. 18 березня до 3 квітня перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому), за винятком передбачених постановою КМУ випадків.

ПрАТ «Запоріжавтотранс» зобов’язаний зупинити із зазначеного часу заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.

ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» ЗМР має зобов’язати пасажирських автоперевізників зупинити регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями); перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху; перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації наразі розглядає можливість розгортання додаткових обсервантів (ізоляторів) на базах КНП «Обласний шкірно-венерологічний клінічний диспансер», КЗ СМР «Глорія» та КНП «Госпіталь ветеранів війни». А також розробляється механізм щодо тимчасового припинення в закладах охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області має здійснити перевірку суб’єктів господарювання, які займаються приготуванням та доставкою їжі за індивідуальним замовленням.

Підсумовуючи, Віталій Туринок зазначив, що в області працює цілодобовий штаб та гаряча лінія за номером: 0-800-503-50. Це вимушені міри, які потрібно впроваджувати, щоб захистити свої родини, своїх дітей та близьких від нової хвороби. Очільник регіону звернувся до запоріжців з проханням залишатися у спокої та довіряти лише перевіреним джерелам інформації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю