флаг

Новини

Господарські організації оштрафовано майже на 64 тис. грн за порушення вимог технічних регламентів

Фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області протягом січня-лютого 2020 року провели 20 планових перевірок характеристик продукції. В ході роботи у 12 суб’єктів господарювання встановлено порушення вимог чинного законодавства у сфері ринкового нагляду.

За інформацією обласного головного управління Держпродспоживслужби, за результатами проведених перевірок прийнято рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів:

  • 8 щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку;
  • 8 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;
  • 27 щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

До порушників законодавства за результатами матеріалів перевірок  застосовано адміністративно-господарські санкції на суму майже 64 тис. грн.

Довідково. 

З 26.03.2020 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції».

Документ вносить зміни до Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції» (далі – Закон про ринковий нагляд). Відповідно до нього органи ринкового нагляду здійснюють планові перевірки характеристик продукції, яка розміщена на ринку, у розповсюджувачів та за ланцюгом постачання продукції. У разі, якщо характеристики не відповідають вимогам, визначають особу, що ввела в обіг таку продукцію.

Прийнятий Закон передбачає, що розповсюджувачі, які надали документацію, що дає змогу ідентифікувати суб’єкта господарювання, який поставив їм продукцію, за реалізацію продукції, що не відповідає вимогам до відповідальності не притягуються. А у разіякщо суб’єкт господарювання не зможе надати таку документацію, на нього накладається штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 тис. грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю