флаг

Новини

Українські спортсмени готуються до участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх в Токіо

Відбулося засідання Оргкомітету з підготовки та участі спортсменів України в Іграх ХХХІІ Олімпіади та ХVІ Паралімпійських іграх у Токіо. В ньому взяв участь Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

− Наше завдання – найкращим чином забезпечити підготовку національних олімпійської та паралімпійської збірних для участі в літніх іграх в Токіо. Високі результати наших спортсменів стануть наочним свідченням тієї якісної трансформації, яка відбувається в Україні, − наголосив Прем’єр-міністр.

За словами Міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського, сформована штатна команда з-поміж головних та державних тренерів, затверджений єдиний календарний план спортивних заходів. До 16 лютого буде оголошено 100% тендерів на закупівлю всього необхідно для підготовки та участі в Олімпіаді та Паралімпійських іграх.

Він додав, що команди готуються згідно з затвердженими планами, своєчасно проходять функціональні обстеження та допінгконтроль. За підтримки Прем’єр-міністра та Міністерства фінансів з 1 березня на 30% буде збільшено нормативне харчування для спортсменів.

У цьому році кандидатами на участь в Іграх ХХХІІ Олімпіади є 353 спортсмени з 27 видів спорту, які на сьогодні вже вибороли 80 ліцензій з 15 видів спорту, планується орієнтовно від 150 до 200. Закінчили кваліфікаційний період з максимальною кількістю ліцензій спортсменки з синхронного плавання та художньої гімнастики. На участь в Паралімпійських іграх спортсмени з інвалідністю вибороли 84 ліцензії та планують вибороти 174 ліцензії.

За інформацією Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, на сьогодні Наказом Міністерства молоді та спорту України затверджено склад спортсменів – кандидатів для участі в Іграх XXXII Олімпіади 2020 року в м. Токіо, серед яких наступні представники Запорізької області:

  • Замотаєв Дмитро (бокс);
  • Абовян Жора, Насібов Павріз (боротьба греко-римська);
  • Шепель Віталій, Черняк Марина, Тарасова Галина, Скора Марія (дзюдо);
  • Климюк Катерина, Бризгіна Анастасія (легка атлетика);
  • Коптєлов Микита, Фролов Сергій, Шевцов Сергій (плавання);
  • Сербін Олег, Кесарь Вікторія, Науменко Євген (стрибки у воду);
  • Жила Євгенія (тхеквондо (ВТФ).


Сподіваємося, що з урахуванням здобутих ліцензій цей список поповниться запорізькими атлетами.

Довідково.

Ігри ХХХІІ Олімпіади відбудуться з 24 липня по 9 серпня 2020 року. Розігруватимуться 339 комплектів нагород з 33 видів спорту/дисциплін. Національна збірна команда України з олімпійських видів спорту планує взяти участь орієнтовно у 27 видах спорту.

XVІ літні Паралімпійські ігри відбудуться з 25 серпня по 6 вересня 2020 року. Розігруватиметься 540 комплектів нагород. Національна збірна команда України планує бути представленою у 17 видах спорту.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю