флаг

Новини

З початку дії Закону «Про доступ до публічної інформації» облдержадміністрація опрацювала майже 2,5 тисячі інформаційних запитів

З введенням в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації» в апараті облдержадміністрації запроваджено облік запитів на інформацію в окремій підсистемі «Запити публічної інформації» електронної системи автоматизації діловодства «OPTIMA-Workflow».

За даними відділу роботи із зверненнями громадян облдержадміністрації, загалом з 9 травня 2011 року по 31 грудня 2019 року до облдержадміністрації надійшло 2472 запити на інформацію, серед яких: від фізичних осіб – 1398, об’єднань громадян без статусу юридичної особи – 503, юридичних осіб – 321, засобів масової інформації – 250 запитів.

Загалом у цей же період до обласної державної адміністрації, структурних підрозділів облдержадміністрації та районних державних адміністрацій області надійшло 8780 запитів на інформацію, з них електронною поштою – 5624, 2997 запитів надіслано в письмовому вигляді поштою, за допомогою засобів факсимільного зв’язку надіслано на розгляд 97 запитів, 52 запити надійшло у телефонному режимі та 10 запитів подано усно.

Протягом 2019 року до облдержадміністрації надійшло 375 запитів, а саме: від фізичних осіб – 223, від об’єднань громадян – 74, від засобів масової інформації – 59, від юридичних осіб – 19 запитів. Більшість запитів надійшло електронною поштою – 309, 59 запитів надіслано в письмовому вигляді поштою, 6 запитів надійшло у телефонному режимі та 1 запит подано усно.
Протягом 2019 року від вищих органів державної влади України до облдержадміністрації на розгляд надіслано 47 запитів, зокрема: від Секретаріату Кабінету Міністрів України – 31 запит, Офісу Президента України – 5, від міністерств та відомств – 11 запитів.

Усі запити були своєчасно розглянуті, із них: на 264 запити надано інформацію, 53 запити надіслано належним розпорядникам інформації з одночасним повідомленням про це запитувачів, 58 запитувачам відмовлено у наданні запитуваної інформації з таких причин: облдержадміністрація не є розпорядником запитуваної інформації, інформація належить до категорії інформації з обмеженим доступом, не оплачено фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком, не дотримано вимог до запиту на інформацію. 

Серед загальної кількості запитів, отриманих у 2019 році, інформацію на 10 запитів було надано до сплину встановленого чинним законодавством 20-денного терміну, решта запитів були опрацьовані у 5-денний термін. 

За видами інформації запитувачів цікавила інформація про товар, правова інформація, про фізичних осіб, статистична інформація, про стан довкілля, довідково-енциклопедичного характеру, соціологічна інформація тощо.
Найбільш запитуваними документами були регіональні програми та звіти про їх виконання, розпорядження голови облдержадміністрації, протоколи засідань обласних комісій.

Найбільш запитувана інформація стосувалася соціального забезпечення та отримання житла внутрішньо переміщеними особами із зони ООС, військовослужбовців, фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, культури, будівництва, агропромислового розвитку, громадських організацій.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю