флаг

Новини

Найбільше питань у ліквідаторів виникло з питань медицини, соціальних пільг та… рибної ловлі
Питання, що наразі найбільше цікавлять людей, які мають статус осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, вони змогли поставити фахівцям та представникам районного керівництва під час засідання організаційного комітету.

Крім членів громадської організації «Чернігівське районне об’єднання «Союз-Чорнобиль», на засіданні були присутні заступники голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов, Віталій Манич, голова Чернігівської районної ради Олександр Романчук, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Віра Пазуха, начальник управління соціального захисту населення Олександр Борода, головний лікар ЦРЛ Леонід Кириленко, заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Присяжнюк, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Любов Мазуряк, головний спеціаліст Держземагенства в Токмацькому районі Сергій Кравцов, а також представники районної преси.

Станом на 01.01.2014 року в базі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків по Чернігівському району на обліку перебувають 45 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (17 ліквідаторів ІІ категорії, 1 потерпілий ІІ категорії, 1 дружина померлого громадянина І категорії, 19 осіб ІІІ категорії, та 7 дітей потерпілих).

Начальник УСЗН Олександр Борода дав роз’яснення щодо соціального забезпечення та оздоровлення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За даними управління, потерпілим дітям та їх батькам надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги: повне державне забезпечення дітей до вступу їх до школи (не старше 8 років) шляхом безплатного виховання (утримання) їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах і надання щомісячної грошової допомоги, розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України; безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, а також безплатне позачергове зубопротезування.

Фінансові компенсації за 2013 рік особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи становлять: на медичне обслуговування - 700 грн., на безоплатне харчування сім'ям з дітьми - 3277,43 грн. (6 дітей), дорослим на продукти харчування - 24457,5 грн., відшкодування на придбання ТП - 6969,2 грн. (14 осіб). Розмір компенсаційних виплат на продукти харчування на місяць, визначених Кабінетом Міністрів України, становить 157,5 грн. на особу.

Санаторно-курортним лікуванням в 2013 році особи ЧАЕС І та ІІ категорії не скористалися.

Станом на 01.01.2014 року на квартирному обліку (реалізація програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи») по Чернігівському району перебуває 1 особа, віднесена до ІІ категорії.

Було зазначено, що особам, віднесеним до ІІ категорії, надаються наступні гарантовані державою компенсації та пільги: безплатне придбання ліків за рецептами лікарів (договір уже укладений з коммунальною аптекою №95, що знаходиться на території поліклінічного відділення ЦРЛ); безплатне позачергове зубопротезування (на жаль, через проблеми із закупівлею матеріалів зубопротезний кабінет у ЦРЛ поки що не працює); першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних закладах та аптеках (з цього питання були чималі нарікання на якість обслуговування, черги на прийом до лікаря); першочергове безоплатне надання санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок чи одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування («чорнобильців» передусім цікавила наявність путівок та їх відповідність типу захворювання); 50% знижка вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним, або повітряним, або залізничним, або водним транспортом; першочергове встановлення телефону з оплатою 50% вартості його встановлення; 50 % знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном.

Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 % вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню.

На запитання щодо медичного обслуговування ліквідаторів відповідали головний лікар Чернігівської центральної районної лікарні Леонід Кириленко та заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Присяжнюк, яка є відповідальною за це. Відкритим залишилося питання наявність пільг для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії на проходження медоглядів.

За підсумками цього обговорення було вирішено надати офіційну відповідь громадській організації «Чернігівське районне об’єднання «Союз-Чорнобиль» щодо переліку пільг, які мають «чорнобильці» при проходженні медичних оглядів.

Юридичні права та пільги, що їх мають «чорнобильці», роз’яснювала начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Віра Пазуха. Ліквідатори цікавилися, чи мають вони право на безкоштовний вилов риби у водоймах району. Аби затяті рибалки мали при собі офіційний документ, який підтверджував би їхнє право рибалити на водоймах загального користування, було вирішено надіслати до облдержадміністрації запит про порядок водокористування в області та надати громадській організації «Чернігівське районне об’єднання «Союз-Чорнобиль» офіційну відповідь щодо того, чи мають ліквідатори право займатися виловом риби на водоймах загального користування, а також список таких водойм, розташованих на території району.

Також під час засідання було порушено питання пенсійного забезпечення ліквідаторів та роз’яснено ряд питань земельного законодавства. Щодо останнього, фахівцям Держземагенства було рекомендовано надати офіційне роз’яснення громадській організації «Чернігівське районне об’єднання «Союз-Чорнобиль» щодо розмірів оподаткування земельних паїв для ліквідаторів та пільги, які передбачає для них земельне законодавство України.