флаг

Новини

Громадська рада при Чернігівській райдержадміністрації розширила свій склад
Нинішня непроста ситуація у країні призвела до необхідності внесення змін у суспільство. Громадянська активність за останні місяці в районі значно зросла. Зокрема, нещодавно було створено нову громадську організацію «Громадський контроль», одного з членів якого було делеговано до Громадської ради при Чернігівській райдержадміністрації.

Це питання стало чи не основним під час зборів Громадської ради, що пройшли в РДА 24.04.2014 року. Вів засідання голова ГР Юрій Сулименко. Він, зокрема, пояснив запрошеним функції даної організації, а також відзвітував про роботу Громадської ради за останній рік. Так на зборах організації було порушено, обговорено та прийнято відповідні рішення з питань перейменування районної бібліотеки на бібліотеку імені Т.Г. Шевченка, необхідності реконструкції у районі полігону твердих побутових відходів, реалізації програми «Зелені інвестиції» тощо.

На засідання було запрошено заступника голови Чернігівської райдержадміністрації Віктора Сапальова, начальника відділу культури та туризму Ігоря Лехмана. Також на зборах були присутні члени ГО «Громадський контроль» Євген Пелих, Олег Береза, Ольга Ставицька, Анатолій Єременко, Іван Пода, Юрій Хлепітько. Разом присутні обговорили нинішню суспільно-політичну ситуацію у країні, області та районі.

Про фінансову спроможність території для її стабільного життєзабезпечення розповів Віктор Сапальов. Він, зокрема, звернув увагу на проблему з підвезенням учнів, труднощі з проходженням платежів за незахищеними статтями. Але наголосив на тому, що нині в районі відсутні організовані прояви антидержавності. Мав місце випадок спалення державного прапору, але провоохоронці затримали підозрюваного в цьому. За попередніми даними, молодий чоловік у стані алкогольного сп’яніння намагався таким чином продемонструвати друзям свою громадську позицію. Представники Громадського контролю рішуче засудили такі дії та наголосили що це – не хуліганство, а наруга над державними символами і саме за цією статтею має бути покарано правопорушника. Вони також закликали місцеву владу та районні громадські організації бути більш відкритими, висвітлювати свою позицію на сторінках районної газети. Також було запропоновано звернутися до всіх районних керівників, зокрема, селищного та сільських голів, із проханням проводити в своїх колективах збори патріотичного спрямування. Особливо було наголошено на патріотичному вихованню молоді, залученні учнів до участі в конкурсах та спортивних змаганнях, присвячених пропагуванню любові до України.

Принагідно було порушено питання зміни дорожньої розмітки та дорожніх знаків у центрі Чернігівки. Більшість водіїв та пішоходів вважають існуючу розмітку незручною. Тому лідерам громадських організацій було запропоновано вносити пропозиції щодо місць у селищі, де було б доцільним змінити дорожню розмітку та дорожні знаки, обговоривши це питання на наступних зборах Громадської ради, що відбудуться у травні, куди будуть також запрошені селищний голова та представники Державтоінспекції.

Ще однією темою, яку обговорили на зборах, стала організація урочистостей та відзначення Травневих свят у районі. Присутні підтримали всі пропозиції, які було внесено під час засідання організаційного комітету: провести травневі свята під гаслами єдності та патріотизму, уникаючи провокаційних висловів, промов і символіки.

За підсумками зборів було вирішено внести зміни до Положення про Громадську раду, делегувавши до неї представника громадської організації «Громадський контроль» Олега Березу.

Завершилися збори пропозицією Ольги Ставицької до представників усіх громадських організацій району – гуртуватися навколо ідеї національної єдності.